Engelli Fatma Eyi 3. kitabını kaleme aldı

Doğuştan engelli Fatma Eyi, yazdığı 3'üncü kitabının tanıtımını yaptı

Giriş Tarihi: 29.11.2014
Engelli Fatma Eyi 3. kitabını kaleme aldı
Ellerini ve ayaklarını kullanamayan Fatma Eyi, yaşama azmiyle asıl engelin yüreklerde olduğunu kanıtladı. Sadece sol ayağının parmağını kullanarak bilgisayar yardımıyla kitap yazan Eyi, "Yüreğimle Koşuyorum" ve "Mutluluk Uzak Değil" kitaplarını Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın ev sahipliğini üstlendiği bir toplantı ile tanıttı.

"HER AN ENGELLİ OLABİLİRİZ"
Keçiören Estergon Kalesi'ndeki tanıtım toplantısında Fatma'nın azminin herkese örnek olmasının gerektiğini vurgulayan Ak, "Hepimiz her an engelli olabiliriz. Çünkü bir an sonra ne olacağımızı bilmiyoruz. Engelli kardeşlerimin neler çektiğini empati kurarak anlamaya çalışmalıyız. Onların sosyal hayata aktif bir şekilde katılmaları için hepimizin çalışması gerekiyor" dedi.

"ENGELSİZ RUHUMLA YAŞIYORUM"
Fatma Eyi ise duygularını dile getirdiği yazılı metinde şunları anlattı: "Ben doğuştan bedensel engelliyim, ama yaşam içerisinde, aldığım her nefeste hakikatin hiçbir şekilde engel tanımadığını bana hediye ettiği engelsiz ruhumla adım adım hayatı çözümleyerek mutlu bir şekilde yaşıyorum. Kitap yazmaktaki amacım, toplumumuzdaki engelli ve engelsiz kişilere, engelsiz bir hayatta yaşadığımızı, kısıtlı zihinsel düşüncelerimizin engellediğini göstermek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli Fatma Eyi 3. kitabını kaleme aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN