Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Congresium'da Ülkeler Fuarı

Giriş Tarihi: 30.11.2014
Congresium'da Ülkeler Fuarı

Ankara'da 11'incisi düzenlenen Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı'nda 235 firma el sanatlarını tanıtacak

Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı ATO Congresium'da açıldı. Bu yıl 11. kez düzenlenen ve iki katına çıkarak 3 bin 500 metrekare alana ulaşan fuara Ankaralıların ilgisi yoğundu. Hindistan'ın milli katılım sağladığı fuarda 35 farklı ülke ve 235 firma el sanatlarını 7 Aralık'a kadar ziyaretçilere tanıtacak.

FARKLI BİR PENCERE AÇIYOR
Fuar tarihinin yeni yıl alışverişinin başladığı zaman dilimi içerisinde olması bakımından ilgiyle karşılandığını belirten 11. Ülkeler El Sanatları ve Hediyelik Eşya Fuarı Koordinatörü Remzi Çayır, "Sanatın ve el sanatının geçmişten geleceğe yön veren insanlık için bizlere farklı pencereler açma arayışında önderlik yapması, göz nurunun, ince zevkin, sabrın ürünü olan el sanatını dünya ile tanıştırmak ve bunları farklı pazarlarda sergilemek tüm dünyada olduğu gibi bizde de çok büyük öneme sahiptir" diye konuştu.

'TİCARİ İLİŞKİLER AÇISINDAN ÖNEMLİ'
Fuarın, ülkeler ve üreticiler arasında ticari iş birliği imkanı da sunduğunu dile getiren Remzi Çayır, "Fuara katılan ülkeler kendi ürünlerini sergileyip el sanatları ve hediyelik eşyalarını satış imkanı bulacak. Bu fuar ticari ilişkilerimizi geliştirmek ve sınırlar ötesine taşımak için kaçırmak istemeyeceğimiz fırsatı sunuyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Congresium'da Ülkeler Fuarı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN