Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polonya pulları görücüye çıktı

PTT tarafından basılan "Türkiye-Polonya Ortak Pulu" ve İlk Gün Zarfı PTT Pul Müzesi'nde düzenlenen törenle tanıtıldı. Programa katılım büyük oldu

Giriş Tarihi: 30.11.2014
Polonya pulları görücüye çıktı
Türkiye ile Polonya arasında diplomatik ilişkilerin 600. yılı dolayısıyla basılan "Türkiye-Polonya Ortak Pulu" ve ilk gün zarfı tanıtıldı. PTT Pul Müzesi'nde düzenlenen pul tanıtım programına PTT Genel Müdürü Osman Tural, Polonya'nın Ankara Büyükelçisi Mieczystaw Cieniuch, 600. Yıl Koordinatörü Büyükelçi Cemil Karaman , Dışişleri Bakanlık temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı. Programda konuşan Cieniuch, 2014 yılında iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin 600. yılının kutlandığını ifade ederek, "Bu kapsamda anma pulu basılması güzel bir anı olarak hatırlanacak" diye konuştu.

"20 anma pulu çıkarıyoruz"
PTT olarak her yıl 20 anma pulu çıkardıklarını belirten Genel Müdür Tural ise "Pullarımızı dönemsel olarak anlam ifade eden gelişme ve güzelliklerle birleştiriyoruz. Pullar koleksiyoncular açısından değil, tarih hakkında geniş bilgiye sahip olunması açısından önemli. Pullar basıldığı dönemin sosyal, ekonomik, siyasal, kültürel alanda toplumun özelliklerini yansıtmaktadır" diye konuştu. Konuşmaların ardından Tural, Büyükelçi Cieniuch ve Karaman'a anma pulu ve ilk gün zarfının yer aldığı tablo hediye etti. Daha sonra Cieniuch, Karaman ve Tural, ortak pulu ve ilk gün zarfını imzaladı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polonya pulları görücüye çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN