Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festivalde ilk durak Ankara

Bu yıl üç farklı şehre konuk olacak Gezici Festival'in ilk durağı Başkent Ankara olacak

Giriş Tarihi: 1.12.2014
Festivalde ilk durak Ankara
Ankara Sinema Derneği'nce bu yıl 20'ncisi gerçekleştirilen Gezici Festival, Derya Alabora, Taner Birsel, Şebnem Hassanisoughi ve Murat Ertel'in Rahmi Koç Müzesi'ndeki sunumlarıyla açıldı. Ankara'da biletlerin tamamına yakınının satıldığını söyleyen Ankara Sinema Derneği Başkanı Ahmet Boyacıoğlu, "Festivalin tekrarı yok" diyerek sinemaseverleri filmleri izlemeye davet etti.

'Halk sinemayla buluşuyor'
Oyuncu Derya Alabora da yerleşik festivallerden öte, Gezici Festival'in bugüne kadar pek çok yere gittiğini belirtti. Alabora, "Ben Kars'ı hiç görmemiştim. Ama oraya festivalle gittik. Daha sonra orada pek çok film çekildi, diziler yapıldı. Karadeniz'in pek çok yerine de festivalle gittik. Oralarda festival sayesinde halk sinemayla buluşuyor" diye konuştu.

Ödüllü filmler festivalde
Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla düzenlenen festivalin "Türkiye 2014" bölümünde, çeşitli festivallerde çok sayıda ödül alan "Annemin Şarkısı", "Balık", "Ben O Değilim", "Neden Tarkovski Olamıyorum", "Sivas" ve "Toz Ruhu" gibi yapımlar gösterilecek. Öte yandan festival, dünya sinemasının ödüllü filmleri ile Murathan Mungan seçkisini de beyaz perdeye yansıtacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivalde ilk durak Ankara
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN