Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lastik satışlarında patlama

1 Aralık'tan itibaren 'kar lastiği' uygulamasının başlamasıyla lastik bayilerindeki stoklar tükendi, online ortamda ise satış patlaması yaşandı

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Lastik satışlarında patlama
Kışın güvenli yolculuk için lastiklerini yenileyen sürücüler, otomotivciler önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yorulmaz Otomotiv sahibi Durmuş Yorulmaz talep patlamasını 'fabrika lastik yetiştiremiyor' ifadesiyle açıkladı. Satışlardaki patlamayı kışın her bölgeye aynı anda gelmesine bağlayan Yorulmaz, "Diğer illerde ki bayilerle görüşüyoruz. 'da olduğu gibi Türkiye'nin her bölgesinde kar lastiği satışında patlama yaşanıyor" dedi.

DENETİM TALEBİ ARTTIRDI

Geçen yılki satışların 3 katını yakaladıklarını söyleyen Yorulmaz, "9 bin lastik stokumuz vardı hepsini erittik. 1 Aralık itibariyle denetimler başladı, bu ise talebi aşırı derecede artırdı. Fabrikalardan lastik siparişi talep ediyoruz. Yeniden üretime geçilecek" şeklinde konuştu. Yorulmaz, lastik satışlarındaki aşırı artışın zamları da beraberinde getirdiğine dikkat çekti. Durmuş Yorulmaz, ünlü lastik markalarını üreten fabrikaların kışla beraber lastik fiyatlarına yüzde 5 zam yaptığını anlatarak, şöyle konuştu: "Aynı kalitede olan yerli marka lastiklerin satışları yükselişe geçti. Çünkü bu ürünler ünlü marka lastiklerden daha uygun fiyatta satılıyor. Lastik satışlarının yüzde 80'ini ise kredi kartı ile gerçekleştiriliyor. Lastiklerde 13 aya varan taksit imkanlarından sürücüler faydalanıyor" diye konuştu.

ONLİNE SATIŞ ZİRVE YAPTI
Kar lastiği satışları online ortamda geçen yıla oranla 5 kat arttı. Online kar lastiği satışları en fazla Ankara ve Bursa'da yoğunlaşırken, İstanbul 3. Sırada yer aldı. Kayseri ve Eskişehir ise satışların yoğunlaştığı diğer iller olarak öne çıktı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lastik satışlarında patlama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN