Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rant olunca gözleri kararıyor

Giriş Tarihi: 6.12.2014
Rant olunca gözleri kararıyor

Melih Gökçek, Eymir Gölü'nde yapılan ağaç katliamıyla ilgili rektörün "Ben halkı aldattım" demesi gerektiğini açıkladı

Eymir Gölü'nde ODTÜ Rektörlüğü'nün izinsiz yaptığı ağaç katliamıyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, SABAH 'ya çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gökçek, katliamın olduğu gün durumu twitter hesabından duyurduğunu anımsatarak, "Eğer o gün duyurmasaydım katliam daha da büyük boyutlara ulaşırdı. Çünkü ODTÜ rant peşinde" diye konuştu.

GÖZLERİ KARARIYOR

ODTÜ'nün rant peşinde koşan bir üniversite olduğunu ifade eden Gökçek, "Rant dediğin zaman onların gözleri tamamen kararıyor. Şu an üniversitenin içindeki yapıların yüzde 80'i kaçak durumda. ODTÜ rant peşinde koşan ama buna karşılık halkın yararı için belediye bir şey yaptığı zaman ona karşı çıkan bir yapıya sahip. Son yaşanan olayla birlikte bu durum iyice tescillenmiş oldu" dedi.

ÖZÜR HAFİF KALIR
Eymir Gölü'nde yapılan izinsiz katliamın ardından ODTÜ Rektörü'nün özür dilemesinin hafif kalacağını açıklayan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "ODTÜ Rektörü'nün özür dilemesi artık hafif kalır. Çıkıp ben halkı aldattım. Bundan dolayı özür diliyorum demesi lazım ki ancak özrü kabul edilebilir" ifadelerini kullandı.

BAŞARILI OLAMADIK
Yalova'daki ağaç katliamı ile ilgili de konuşan Gökçek şunları söyledi: "İhtiyaç olduğunda ağaç kesilebilir. Ama öyle ağaç vardır ki o ağaç için yer değiştirilir. Biz Cinnah Caddesi'nde daha geniş alt geçit yapmamız gerekirken ağaçlara uyduğumuz için dar yaptık. Yalova'da büyük bir protestonun yapılması gerekirdi. Ama Gezi gibi değil. Bu işte İstanbul, Bursa ve Kocaeli teşkilatına düşerdi. Protesto konusunda biz deneyimli değiliz. Ruhumuzda protestodan yana değil."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rant olunca gözleri kararıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN