Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ASTOP üyelerinden üstün hizmet ödülü

Dünya Gönüllüler Günü nedeniyle Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından düzenlenen gecede ödüller sahiplerini buldu

Giriş Tarihi: 7.12.2014
ASTOP üyelerinden üstün hizmet ödülü
Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (ASTOP) tarafından düzenlenen "5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü", Holiday Inn Otel'de kutlandı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun, 5 Aralık'ı "Uluslararası Gönüllüler Günü" ilan etmesinin ardından 27 yıldır aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 192 ülke tarafından kutlanan günde, demokrasiye katkılarından dolayı 28 sivil toplum kuruluşuna ve gönül fertlerine üstün hizmet başarı ödülleri verildi.

KATILIM GENİŞ OLDU
Etkinliğe, Eski Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ASTOP Onursal Başkanı Başkanı Veli Sarıtoprak, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TÜGİAD Genel Başkanı Ali Yücelen, ASİAD Başkanı Barış Aydın, GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu, çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyesi, iş ve siyaset dünyasının seçkin isimleri katıldı.

ALTINIŞIK'IN ÖDÜLÜNÜ STK BAŞKANLARI VERDİ
ASTOP Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü'ne layık görülen SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Osman Altınışık ödülünü ASTOP Onursal Başkanı Başkanı Veli Sarıtoprak, ASİAD Başkanı ve ASTOP eski Başkanı Barış Aydın, basın camiasına uzun süre emek vermiş Ankara Valiliği eski Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hıdır Eraslan, GGYD Başkanı ve ASTOP'un yeni Başkanı Nezih Allıoğlu ile ANGİAD Başkanı Fatma Semiz'in elinden aldı. Tüm ödüller tek kişi tarafından verilirken SABAH Ankara Yayın Yönetmeni Altınışık'ın ödülünün, STK başkanları tarafından hep birlikte verilmesi dikkat çekti.

DAHA DUYARLI OLALIM
Toplumsal dayanışmanın, sivilleşmenin, demokrasinin gelişmesi, sivil örgütlenmenin güçlenmesiyle mümkün olabileceğini dile getiren Aydın, "Sivil Toplum Kuruluşları'nın verdiği enerjiyle Ankara, hedeflerine daha çabuk ulaşacak. Bu nedenle diyoruz ki gönüllü olmak, gelecek için karamsar olmaktan daha kolay. Gelin, hep birlikte ortak akılla çalışalım, ülkemiz ve yaşadığımız şehir için daha duyarlı olalım" dedi.

BAŞKANLIK GÖREVİNİ DEVRETTİ
Kutlamada ASTOP Başkanı Barış Aydın, görevini GGYD Başkanı Nezih Allıoğlu' na devretti. ASTOP'un yeni dönem başkanı Allıoğlu, Aydın'a "ASTOP Üstün Hizmet ve Başarı Ödülü" verdi. ASTOP Onursal Başkanı Başkanı Sarıtoprak, herkese gençleri dinleme ve gençlerin önünü açma çağrısı yaptı. Gecede ortak akıl vurgusu yapan ASİAD Başkanı ve ASTOP eski Başkanı Barış Aydın ise Dünya Gönüllüler Günü'nün, gönüllülük kavramının toplumda daha geniş kitlelere yayılması ve gönüllü çalışmaların, yerel, ulusal ve global platformlarda tanıtılması için çok önemli bir fırsat olduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ASTOP üyelerinden üstün hizmet ödülü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN