Fatih Köprüsü'nün altında hapçı tacizi

Giriş Tarihi: 7.12.2014
Fatih Köprüsü'nün altında hapçı tacizi

Samsun Yolu'ndan karşı taraftaki dersliklere gitmek zorunda kalan üniversiteli gençler Fatih Köprüsü'nün altında uyuşturucu kullananların tacizine uğruyor

Bir üniversite öğrencisinin gündüz vakti bıçaklı saldırıya uğradığı Fatih Köprüsü'nün altını güzergah olarak kullanan Üniversitesi Veteriner ve Ziraat Fakültesi öğrencileri güvenlik görevlisinin olmadığı bölge için bir an önce önlem alınmasını istedi. Türk İnkılap Tarihi Enstitüsü, Başkent Meslek Yüksekokulu, Devlet Konservatuarı ve Ziraat Fakültesi gibi birimlerin giriş kapısının bulunduğu Fatih Köprüsü'nün altından geçen öğrenciler, burayı kendine mesken edinen uyuşturucu madde bağımlısı kişiler tarafından da tehdit ediliyor. Başkent Meslek Yüksekokulu'nda okuyan bir öğrencinin bıçaklı saldırıya uğradığı köprü altını kullanan öğrenciler güvenlik önlemlerinin artırılmasını istiyor.

Laf atıp sigara ve para istiyorlar
Okuldan eve gidip gelirken çoğu zaman korktuğunu ifade eden Siteler Ahmet Yesevi Lisesi 4. sınıf öğrencisi Oğulcan Özel, "Ben okula gidip gelirken genellikle bu köprünün altını kullanıyorum. Özellikle akşam okul çıkış saatlerinde burası çok tehlikeli oluyor. Madde bağımlıları laf atıp sigara veya para istiyor. Bir keresinde kavga edecektim ancak korktum ve kaçtım" diyerek yaşadıklarını anlattı.

Burası geceleri tehlikeli oluyor
Köprü altının özellikle geceleri tehlikeli olduğunu vurgulayan Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Ulvi Cihan Demet ise "Üniversitem ile evim arasında bulunan bu yolu kullanmak zorundayım. Burası özellikle geceleri çok tenha oluyor. Sürekli bir şeyler bahane ederek sataşıyorlar" diye konuştu. Fatih Başkaya da "Ben bu yolu genellikle gündüzleri kullanmaya çalışıyorum. Geceleri ise evim yakın olmasına rağmen minibüse binip gidiyorum. Buradan geceleri geçmek çok zor. Güvenlik önlemleri artırılmalı" ifadelerini kullandı.

Rektör yazı gönderdi
Fatih Köprüsü altında yaşanan benzeri olayların artması ile birlikte harekete geçen Ankara Üniversitesi Rektörlüğü, gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması hususunda Ankara Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesi'ne yazı göndererek bölgenin yaya ve trafik geçişine kapatılarak Ankara Üniversitesi'ne tahsis edilmesini talep etti. Gündüz vakti bıçaklı saldırıya uğrayan ve kaldırıldığı hastanedeki tedavisinin ardından polis merkezine giden Y.A. şikayetçi oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fatih Köprüsü'nün altında hapçı tacizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN