Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın 'Teksas'ı

Heyelanın vurduğu Mamak Cengiz Topel ve Çankaya 50. Yıl mahalleleri ilgisizlik yüzünden çöplüğe döndü. Bölge uyuşturucunun merkezi oldu

Giriş Tarihi: 10.12.2014
Ankara'nın 'Teksas'ı
Bundan yaklaşık 2 yıl önce heyalan nedeniyle yüzlerce evin yıkıldığı Mamak Cengiz Topel ve Çankaya 50. Yıl mahalleleri aradan geçen sürede mezbeleliğe döndü. Heyelan nedeniyle boşaltılan ve bir kısmı yıkılan evler uyuşturucu satıcılarının ve fuhuş pazarlıklarının mekanı olurken kaderine terk edilen bölge lıların hafriyat moloz döktükleri koca bir çöplüğe dönüştü. Yetkililerden yardım isteyen vatandaşlar, duruma tepki göstererek isyan etti.

Sokağa çıkamaz hale geldik

Vatandaşlar tarafından "Teksas" diye anılmaya başlanan bölge Ankara'daki kirli alışverişlerin döndüğü mekanlardan biri oldu. Mahallelerinde sokağa çıkamaz hale geldiklerini söyleyen vatandaşlar, "Burada yıkılmayan evler uyuşturucu ve fuhşun merkezi oldu. Süpermarketler, inşaat firmaları çöplerini buraya dökmeye başladı. Tinerci, balici, sapık, ayyaş Başkent'te ne kadar sorunlu insan varsa buraya doldu" diye konuştu.

'Sesimizi duyuramadık' isyanı
Bölge sakinlerinin çocuklarını bile okula göndermediğini söyleyen vatandaşlar, "Çocuklarımızın başına bir şey gelecek diye çok korkuyoruz. Yol boyunca esrarcılar, sapıklar kol geziyor. Başıboş sokak köpekleri her gün bir kişiyi kovalıyor. Kadınlarımızın, çocuklarımızın başına bir şey gelecek diye çok korkuyoruz. İl Afet Müdürlüğü'ne, Çankaya Belediyesi'ne ve Mamak Belediyesi'ne onlarca kez başvurduk. Şimdiye kadar hiçbir sonuç alamadık. Artık canımıza tak etti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara'nın 'Teksas'ı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN