Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan B. ATALAY: Düşman algoritmamız!

Giriş Tarihi: 10.12.2014
Roma İmparatorluğu 5 milyon 900 bin kilometre kare yüzölçümüyle Avrupa tarihinin klasik antikite dönemindeki en geniş imparatorluğuydu.
Yaklaşık 1200 yıl boyunca varlığını sürdürmüştür. Batı ve Doğu Roma olarak ikiye ayrılan medeniyetin Doğu Roma olarak anılan bölgesi Bizans İmparatorluğudur.
Yani bugünkü Yunanistan. Doğu Roma'nın ölüm tarihi ise 1453'tür. Yani İstanbul'un fethiyle bu imparatorluk resmen çökmüştür.
Meselenin bizi ilgilendiren tarafı Yunanistan! Başbakan'ın bu ülkeye yaptığı seyahat ve orada söyledikleriyle, yaygın olan Yunan Gâvuru ve Rus Domuzu düşman tanımı pek uygun düşmüyordu! Meseleyi stratejik derinlik açısından ele alınca resmin en net hali görülebilir aslında.
1453'te gelip adamların bin yıllık imparatorluklarını yıkmışız; sertliklerini biraz makul karşılamak lazım. Rusya ile ilişkilerimizi ise melanet ittifakı İttihat ve Terakki'nin satılmış uşakları bozdu! Çok derin ve analitik bakarsanız bu iki ülke ile de büyük savaşlarımız olmamıştır aslında! İstanbul'u kim işgal etti, Osmanlı'yı kim batırdı, Çanakkale'de kiminle savaştık, bütün Ortadoğu'yu kim ifsat etti? Tabi ki İngiltere! Öyle sinsi bir millet ki her melanetin dümeninde onlar vardır, ama kimse onları düşman ve suçlu görmez! Başbakan firasetli yaklaşımla, "İyi ki komşuyuz" demiş demesine de iki sorun var. Birisi muhatabı bunu idrak edebildi mi, ikincisi İngiltere buna karşı nasıl tavır alacak?
Hepimiz sorunun
Kuzey Kıbrıs'ta İsrail'in
doğalgaz aramasında zannediyoruz.
İşte en temel yanlışlık burada! İsrail'in Filistin bölgesini işgali ve devlet olmasını sağlayan tek ülke İngiltere'dir! Bu devleti tanıyan ilk Müslüman ülkenin Türkiye olmasının altında da İngiltere vardır. 1948'de kurulan bu işgalci devleti 1949'da tanımıştır Türkiye. Kim var iktidarda CHP. Kim var başında İnönü! Kimdir İnönü, İttihat ve Terakki'nin sahte paşası! İttihat ve Terakki nedir, 1889'da kurulan melanet ittifakı. Kim vardır arkasında Osmanlı'nın yüz vermediği Yahudiler.
Kim destek verir onlara İngiltere!
Telli sazdır bunun adı, ne ayet dinler ne kadı, bunu çalan anlar kendi, şeytan bunun neresinde? İsrail Kuzey Kıbrıs'ta gaz arıyor, Kıbrıs'ın garantör ülkesi kim? İngiltere! Peki şeytan bunun neresinde? Neresinde biliyor musunuz? Şeytan asker beresinde! Biz Yunanistan ile gaz yüzünden savaşa gireceğiz, İngiltere ve İsrail paraları toplayacak! Putin'in Türkiye ziyaretini, Papa'nın ardından gerçekleştirmesindeki mesajları iyi okuyun!
Yunan Gâvuru ve Rus Domuzu yerine düşman algoritmamızı değiştirmemiz gerekecek! İngiliz Gâvuru ve İsrail Domuzu olarak!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan B. ATALAY: Düşman algoritmamız!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN