'Kent figürleri' Ankara'ya yeni bir çehre kazandıracak

Giriş Tarihi: 10.12.2014
'Kent figürleri' Ankara'ya yeni bir çehre kazandıracak

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkent'e farklı bir güzellik kazandırmak, kenti daha anlamlı kılmak amacıyla kentin farklı noktalarını "kent figürleri" ile süslüyor

Büyükşehir Belediyesi, kenti daha anlamlı kılmak, yaşayanların kente daha fazla sahip çıkmasını sağlamak ve yapıları daha estetik hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi, Ankaralılar'ın büyük sempatisini kazanan kedi figürlerini, ilk etapta hizmet birimlerinin önüne konumlandırdı.

Kedi figürü koyuldu

Ankara'ya özgü hayvan türlerinden biri olan "Ankara Kedisi"ni yaşatmak amacıyla çeşitli etkinliklerde ve görsel tasarımlarda sıkça kullanılan Ankara Kedisi figürü, Büyükşehir Belediyesi'nin Hipodrom Caddesi'nde bulunan ana hizmet binası ile Kızılay'daki Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı önünde beğeniye sunuldu.

'Boğa figürü' yerleştirildi
Kuğu figürü Kuğulu Park-Tunalı Hilmi Caddesi Kavşağı'na yerleştirdi. Ticaretin kalbinin attığı Ankara Ticaret Borsası'nın Macunköy'deki binasının önüne 'boğa figürü' yerleştirilirken, Maltepe'de Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bulunan Türkiye Dil ve Edebiyatçılar Derneği binasının önüne de 'kitap figürü' konumlandırıldı.

Farklı noktalara konulacak
Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi önüne 'Çocuğunu Sallayan Anne", Milli Kütüphane önüne 'kitap sevgisi figürü' gibi soyut figürler yerleştirildi. Yetkililer, hazır olan bazı figürlerinde gelen talepler değerlendirilerek kentin farklı noktalarında konuşlandırılacaklarına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kent figürleri' Ankara'ya yeni bir çehre kazandıracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN