Litvanya Cumhurbaşkanı Hamamönü'nü beğendi

Türkiye'ye gelen resmi heyetlerin uğrak noktası Hamamönü, Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite'yi de ağırladı

Giriş Tarihi: 10.12.2014
Litvanya Cumhurbaşkanı Hamamönü'nü beğendi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Litvanya Cumhurbaşkanı Dalia Grybauskaite ve beraberindeki heyet, resmi ziyaretlerine ara vererek Ankara'yı yakından tanımak için Hamamönü'ne geldi. Heyeti Altındağ Belediyesi adına, Başkan Yardımcısı Tuncay Temel ağırladı.

EBRU YAPIMINI İZLEDİ
Heyetin Hamamönü gezisi esnasında, Altındağ'ın tarihi değeri ve önemi başta olmak üzere Altındağ hakkında genel bilgiler veren Temel, Hamamönü'nün geçirdiği değişim ve dönüşüm çalışmalarının büyüklüğüne de vurgu yaptı. Mehmet Akif Ersoy Sokak'ta, Hamamönü'nün eski ve yeni hallerini gösteren fotoğrafları gören konuk Cumhurbaşkanı Grybauskaite, gördükleri karşısında çok şaşırdı. Cumhurbaşkanı Grybauskaite, değişimin çok çarpıcı olduğunu söyledi. Geziye Sanat Sokağı ile devam eden heyet, burada sanatçıların atölyelerini gezdi ve ebru hocası Yıldız Anadolu'nun atölyesinde ebru yapımını izledi.

TARİHİ KONAKTA ÇAY MOLASI VERDİ
Daha sonra El Ürünleri Pazarı'nı gezen heyete Altındağlı kadınlar büyük ilgi gösterdi. Altındağlı kadınların el emeği ürünlerini inceleyen konuk Cumhurbaşkanı Dclia Grybauskaite, kadınlarla bol bol fotoğraf çektirdi. Gezinin ardından Tarihi Kamil Paşa Konağı'nda çay molası veren heyet, güzel bir gün geçirmenin mutluluğuyla bölgeden ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Litvanya Cumhurbaşkanı Hamamönü'nü beğendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN