İkinci elde bedelli fırtınası

Askerliğini bedelli yapmak isteyenler, nakit ihtiyaçlarını karşılamak için araçlarını satılığa çıkardı. Bazı uyanıklar hasarlı araçlarını "bedelliden" diye satmaya başladı

Giriş Tarihi: 11.12.2014
İkinci elde bedelli fırtınası
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bedelli müjdesi 2. el otomobil piyasasını hareketlendirdi. Başkent'in en büyük otomobil pazarı tarihinin en kalabalık günlerinden birini yaşadı. Araçlarına "bedelli için satıyorum" ilanları asan yüzlerce kişi otomobil pazarının yolunu tuttu. Sektör temsilcileri ise vatandaşları dolandırıcılara karşı uyararak, "Araçlar arızalı olabilir. Her ilana inanmayın" dedi.

"BEDELLİDEN TEMİZ ARABA"
18 bin TL'ye bedelli askerlik müjdesi, uzun süredir durgun olan 2. el otomobil piyasasını canlandırdı. Özellikle kışın, yaz aylarına göre daha sakin günler geçiren ikinci el araç piyasası, bedelli müjdesinin ardından hareketlenmeye başladı. Askerliğini bedelli olarak yapmak isteyen gençler, nakit ihtiyaçlarını karşılamak için araçlarını satılığa çıkardı. Uzun süredir bedelli beklediğini söyleyen Kayhan Yılmaz, "Bedelli çıktığını duyduğum an otomobilimi satışa çıkardım. Bugün pazara geldim. Arabamı satıp bedelli yapacağım" dedi.

"SAHTE İLANLARA DİKKAT EDİN" UYARISI
İkinci el otomobil pazarında yaşanan hızlı değişim sektör temsilcilerini de endişelendirdi. Vatandaşları yaşanabilecek olumsuzluklar için uyaran temsilciler, "Bu dönemde bazı insanlar sahte ilanlar verip kazanç sağlama fırsatı yakalayabilir. Bedelli askerlikle alakası olmayanlar elindeki arızalı araçlarını ucuz fiyata bedelli bahanesiyle satabilmek için vazife çıkarıp kazanç sağlayabilir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci elde bedelli fırtınası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN