Paralel malikane son aşamada

Paralel Yapı'nın lideri Fethullah Gülen için yapıldığı iddia edilen İncek'teki malikanede sona gelindi. Saray'ın çatısı da tamamlandı

Giriş Tarihi: 12.12.2014
Paralel malikane son aşamada
Paralel Yapı'nın lideri Fethullah Gülen için yapıldığı iddia edilen Başkent'teki malikânede sona yaklaşıldı. Ankara'nın en değerli bölgelerinden olan İncek'te 14 bin metrekarelik arazi üzerine inşa edilen dev köşkte peyzaj çalışmalarının tamamlanmasının ardından son rötuşlara geçildi. Ruhsatı işadamı Akın İpek'e ait olan malikâne ana bina, konuk evi, konuk salonu ve fırın için ayrı ayrı inşa edilen binaların çatı işleri için bölgeye vinç getirildi. Çalışmaların büyük bir hızla devam ettiği malikânede son hazırlıkların yapıldığı gözlendi.

ÇATIDA TAMAMLANDI
Temeli yaklaşık 1 yıl önce atılan ve mimari yapısı nedeniyle Beyaz Saray'a benzetilen dev malikanenin Fethullah Gülen'in Türkiye'ye dönüşü için inşa edildiği iddia ediliyor. Her ayrıntının ayrı ayrı düşünüldüğü yapıda havuzdan fırına, konuk evlerinden toplantı odalarına kadar birçok ince detay bulunuyor. Mimari projesi Sinan Erdoğan tarafından çizilen malikanedeki çalışmalar özel bir ekip tarafından dikkatli bir şekilde devam ediyor. Malikanede peyzaj düzenlenmesinin tamamlanmasının ardından çatı işlerine başlanmıştı. Ekip hummalı bir şekilde çalışarak çatı işini de tamamladı.

OLAĞAN ÜSTÜ GÜVENLİK

Etrafı yüksek duvarlarla çevrili malikane inşaatı 24 saat boyunca 5 ayrı kulübede bulunan güvenlikçiler tarafından korunuyor. Gölbaşı Belediye İmar Müdürlüğü'nden alınan, büyükelçilik ve vali konaklarına özel, maliyeti yüksek V sınıfı A grubu (V-A) inşaat ruhsatı sahibi olması malikânenin diplomatik merkez olma ihtimalini güçlendiriyor. Ankara'da imara açık en yüksek noktada olan arsanın içerisinde Koza İpek Holding'in sahibi Akın İpek'e ait önceden yapılmış bir villa da bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel malikane son aşamada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN