Sabıkalı köprüde emniyet önlem aldı

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Sabıkalı köprüde emniyet önlem aldı

Sabah gündeme getirmişti: Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, üniversitelilerin saldırı ve tacize uğradığı Fatih Köprüsü ile ilgili 'önlem alınması' talimatı verdi. Polis 24 saat köprüde bekliyor

Sabah 'nın Fatih Köprüsü'nün altından geçen üniversite öğrencilerinin tacize ve gaspa uğradığı haberleri gündeme bomba gibi düştü. Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'i arayarak bilgi aldı. Kılıçlar, İl Emniyet Müdürü Kadri Kartal'ı arayarak önlem alınması talimatı verdi. Bunun üzerine Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü bölgede denetimleri artırdı.

VALİLİK HAREKETE GEÇTİ

Ankara Üniversitesi'ne ait kampusu ikiye ayıran Fatih Köprüsü'nün alt tarafını kullanarak derslerine yetişmeye çalışan öğrenciler burayı mesken tutan madde bağımlısı kişiler tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğruyor. Yaşanan olaylar nedeniyle sabıkası kabarık olan köprü altını Sabah Ankara'nın gündeme getirmesinin hemen ardından Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'i telefonla aradı.

GEREKEN YAPILACAK

Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş, "Valimiz çıkan haberin ardından beni aradı. Bu konudaki hassasiyetlerini dile getirdi. Gereken işlemlerin yapılacağını söyledi. Göreve yeni başladığı için konudan haberdar olmadığını belirtti. O bölge ile ilgili gerekli tedbirlerin alınacağını ifade etti. Her zaman kapısının açık olduğunu ve her zaman kendisi ile diyalog kurulmasını talep etti. Biz de bu konudaki yaptığımız yazışmaları toparlayıp kendisine yeniden arz edeceğimizi belirttik" diye konuştu.

MUTLAKA ALT GEÇİT YAPILMALI
Rektör Erkan İbiş, "Biz bu köprü altından iki kampusu birbirine bağlayacak bir alt geçit yapılmasını ve güvenliğin arttırılmasını istiyoruz. Bunlara bütünleşik olarak köprü altına mutlaka bir proje oluşturulması gerekiyor. Bunlarla ilgili de tekliflerde bulunduk. Burayı bir yaşayan alan haline çevirmemiz gerekiyor. Bu sorun sadece üniversitenin değil kentin de sorunu" dedi.

POLİS 24 SAAT BEKLEYECEK
Keçiören İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kavacık ve 100.Yıl Polis Merkezi'nden 4 polis ve bir amir dönüşümlü olarak 24 saat köprü altında güvenlik tedbiri alacak. Polisin olmasının kendilerine güven getirdiğini belirten Türk İnkilap Tarih Enstitüsü Yüksek Lisans öğrencisi Cengizhan Taşçı, "Bu yolda sürekli tedirgin oluyordum. Şimdi içim rahat" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sabıkalı köprüde emniyet önlem aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN