Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayaş'ı 'paraşüt' uçuracak

Ayaş Belediyesi'nin restore ettiği tarihi konağı ziyaret eden yamaç paraşütçüleri, bu sporun ilçenin tanıtımına katkı sağlayacağını belirtti

Giriş Tarihi: 14.12.2014
Ayaş'ı 'paraşüt' uçuracak
Ayaş Belediyesi ilçedeki tarihi konakları restore etmeye başladı. Şeyhmuhittin Mahallesi'nde bulunan üç konak, Defterdarlık ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nden Ayaş Belediyesi adına tescil ettirildi. İç ve dış tadilatları yapılan konaklardan biri misafirhane olarak kullanıma açıldı. Konağın ilk misafirleri de Ankara Sportif Havacılık, Başkent Sportif Havacılık, Anka Havacılık, Uçuş Kulübü, Ankara Yamaç Paraşütçüler Spor Kulübü, Hacettepe Havacılık ve İrtifa Hava Sporları kulüplerinin başkanları ile üyeleri oldu. Dernek başkanları ve üyeler tarihi konakta Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan'la bir araya geldi.

EN İYİ PİSTLERDEN BİRİSİ
Ziyarette yamaç paraşütünün Ankara'da gelişimi için neler yapılabileceği konuşuldu. Bu sporun Ayaş'ın tanıtımına katkı sağlayacağını kaydeden üyeler, "Hem eğitim hem uçmak için dünyanın en iyi pistlerden birisi Ayaş Kumludoruk Tepesi'dir" dedi.

BAŞKANDAN DESTEK SÖZÜ
"Ayaş'ın tanıtımı ve turizmin canlanması acısından yamaç paraşütü bizim için çok önem taşıyor" diyen Belediye Başkanı Bülent Taşan, "Sizlerle birlikte güzel işler yapacağımıza inanıyorum. Belediyemize ve şahsıma düşen görev neyse yapmaya hazırım" dedi. Konak önünde hatıra fotoğraf çektiren dernek başkanları daha sonra yamaç paraşütüyle uçmak için Kumludoruk Tepesi'ne gitti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayaş'ı 'paraşüt' uçuracak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN