'Vefalı Rektör'den örnek görev tanımı

Hayatta olmayan eski Üniversitesi rektörlerinin mezarları Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'in talimatı ile yenilendi

Giriş Tarihi: 16.12.2014
'Vefalı Rektör'den örnek görev tanımı
Üniversitesi'nde rektörlük yapmış ancak şu an hayatta olmayan ve aralarında Ord. Prof. Dr. Şevket Aziz Kansu, Ord. Prof. Dr. Enver Ziya Karal, Prof. Dr. Hikmet Birand gibi rektörlerin de bulunduğu 11 merhum rektörün mezarlıkları Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'in talimatı ile yeniden yapıldı. İbiş'in de yakından takip ederek ziyarette bulunduğu kabristanlara çiçekler dikildi. Kabristanda Ankara'da bulunan rektörleri ziyaret eden Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, "Bizim önem verdiğimiz politikalardan biri de aidiyet. Kurumun yaşayabilmesi ve daha da güçlenebilmesi için en önemli unsur aidiyettir. Bunun için tüm çalışanların birlik ve beraberlik içerisinde olması gerekir" dedi.

'Hepsine dua ediyorum'

Sadece şu an çalışanların değil daha önce emek vermiş insanların da akılda tutulması gerektiğini belirten Rektör İbiş, "Bu bağlamda üniversiteye yıllarca emek vermiş rektörlerimizin mezarlarını yeniden düzenledik. Bazılarını kolayca bulduk, bazılarını zor bulduk. Bakımsız kalan mezarlıkların tamiratını ve bakımını yaptık. Hepsini ziyaret ederek dua ettim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vefalı Rektör'den örnek görev tanımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN