Türkiye'nin ilk çocuk kültür merkezi geliyor

Giriş Tarihi: 18.12.2014
Türkiye'nin ilk çocuk kültür merkezi geliyor

Ankara Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çankaya Misakı Milli Ortaokulu binasını Çocuk Kültür Merkezi'ne dönüştürecek

Çocuk Dostu Şehir projesi meyvelerini vermeye başladı. 2011 yılında başlayan proje kapsamında Ankara Çocuk Kültürü Merkezi'nin işbirliği protokolü imzalandı. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş'in ev sahipliğinde gerçekleşen imza törenine İl Milli Eğitim Müdürü Erol Bozkurt, Vali Yardımcıları Kemal Karadağ ve Süleyman Aksoy ile çok sayıda yetkili katıldı.

ÇOCUKLARA MÜZE EĞİTİMİ VERİLECEK
Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan Ankara Çocuk Kültür Merkezi'nin detaylı ele alındığı törende, merkezin çocuklar için ve çocuklarla birlikte oluşturulacak sanat, bilim ve kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacağı, bu etkinliklere öncü olacağı belirtildi. Rektör Prof. Dr. İbiş'in, "İnsan sevgisinin temeli çocuk sevgisidir" ifadesini vurguladığı törende merkezle ilgili önemli bilgiler aktarıldı. Üniversitenin bilimsel, teknik ve akademik destek vereceği protokole göre merkez, çocuklara katılımcı dünya görüşüne sahip olmayı öğretecek. AB'deki benzerleriyle ilişki kurularak çocuklar tarafından ulusal ve uluslararası ortak projeler geliştirilecek. Çocuklara profesyonel müze eğitimi verilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin ilk çocuk kültür merkezi geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN