Rektör devreye girdi

Sabah Ankara'nın gündeme getirdiği Samsun-Konya Yolu'nda yapılması planlanan üstgeçit için Rektör Prof. Dr. Erkan İbiş de devreye girdi

Giriş Tarihi: 20.12.2014
Rektör devreye girdi
Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Samsun Yolu'na üst geçit yapılması için harekete geçti. SABAH Ankara daha önce, öğrencilerin üst geçit yapılması talebini gündeme getirmişti. Tarihi binaların bulunduğu bölgede geçit yapılabilmesi için koruma kuruluna başvurulmuş ancak 1 yıl geçmesine rağmen herhangi bir karar verilmemişti. Daha önce birçok kazanın yaşandığı yola geçit yapılmasını isteyen öğrenciler yetkililere seslenerek, "Üniversiteden çıkıp karşı yoldaki fakülteye geçebilmek için canımızı tehlikeye atıp ya araçların arasından geçiş yapıyoruz ya da 2 kilometre uzaklıktaki geçide yürüyoruz. Karşı fakülteye ise ancak 45 dakikada gidiyoruz. Çoğu zaman dersleri kaçırıyoruz" demişti. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, " Bizim orada 3 yerleşkemiz var. Kampuslar arasında öğrenci trafiği var. Büyükşehir Belediyesi ile görüştük, Samsun Yolu üzerine yaya üstgeçidi yapılarak iki kampus birbirine bağlanacaktı" dedi.

"Yeniden başvuracağız"
Kültür Varlıkları Koruma Kurulu'ndan onay çıkmadığı için yeni bir başvuru yapmaya hazırlandıklarını anlatan İbiş, "Üstgeçit için Büyükşehir Belediyesi bu konuda gereğini yaptı ve ihaleye çıktı. Bu arada proje Kültür Varlıkları'na gönderildi. Kültür Varlıkları ile görüşme içerisindeyiz. Projeyi yeniden yapılandırıp tekrar başvurmak istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rektör devreye girdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN