4.5 yaşındaki Elif Su böbrek nakliyle yeniden hayata döndü

Giriş Tarihi: 21.12.2014
4.5 yaşındaki Elif Su böbrek nakliyle yeniden hayata döndü

Böbrek yetmezliği olan 4.5 yaşındaki Elif Su Hasgül'e, beyin ölümü gerçekleşen 50 yaşındaki bağışçıdan alınan böbrek hayat verdi

Yaklaşık 1.5 yıldır böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize giren 4.5 yaşındaki Elif Su Hasgül'ü, 50 yaşında beyin ölümü gerçekleşmiş bağışçıdan alınan böbrek hayata bağladı. Minik Elif Su, Ankara Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi İbni-i Sina Hastanesi'nde yapılan böbrek nakli ameliyatıyla sağlığına kavuştu.

"SAĞLIK DURUMU İYİ"
AÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Nefrolojisi Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatoş Yalçınkaya, böbrek yetmezliği 6 aylıkken saptanan Elif Su'nun önce diyalizsiz izlendiğini ancak bir süre sonra vücudundaki toksik maddelerin yükselmesi nedeniyle diyaliz ihtiyacının doğduğunu ve nakil olana kadar diyalize girdiğini söyledi. Doğuştan gelen böbrek ve üriner sistem anomilerinin çocuklarda böbrek yetmezliğine neden olabildiğini kaydeden Yalçınkaya, Elif Su'nun başarılı bir ameliyat geçirdiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

NAKİL OLDU KURTULDUK
Anne Nuray Hasgül,"Allah'a şükür kızım nakil oldu, kurtulduk, çok mutluyuz. Bütün sıkıntılarından kurtulmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Allah, nakil bekleyen herkese nasip etsin. Biz de bütün organlarımızı bağışladık" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
4.5 yaşındaki Elif Su böbrek nakliyle yeniden hayata döndü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN