CHP'de art arda gelen istifa furyası

CHP'de milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe yöneticilerinin istifa etmesi partide deprem etkisi yarattı. İstifaların ardından İl Başkanlığı koltuğu boşaldı

Giriş Tarihi: 27.12.2014
CHP'de art arda gelen istifa furyası
CHP'lileri milletvekili olma heyecanı sardı. 2015 Genel Seçimlerinde milletvekili aday adayı olmak isteyen CHP İl ve İlçe Örgütü yöneticileri, önceki gün CHP Ankara İl Başkanlığı'na istifalarını sundu. Teşkilatlarda yaşanan istifa furyasının ardından başta Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz olmak üzere Altındağ İlçe Başkanı Ozan Vural, Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin, Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz ve Etimesgut İlçe Başkanı Faruk Özdemir ile birlikte toplamda 11 il ve ilçe yöneticisi milletvekili aday adayı olabilmek için istifa etti.

11 KİŞİ İSTİFA ETTİ

CHP'de 2015 Genel Seçimleri'nde milletvekili aday adayı olmak isteyen il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri ile başkanların istifası için son gün olarak belirlenen 25 Aralık'a yetişmek isteyen CHP'liler istifa yarışına girdi. CHP'de ilk istifa Yenimahalle ilçe yöneticisi ve Batıkent temsilcilik başkanlığı yapan Sinan Daştan'dan geldi. Daştan'ın adaylığını açıklamasının ardından 11 kişiye düşen Yenimahalle ilçe yönetimi düştü. Genel seçimler öncesi olağanüstü kongreye gitmek istemeyen CHP Genel Merkezi, ilçe örgütüne kayyum atayacak.

TEŞKİLATTA KİMSE KALMADI

Milletvekilliği aday adaylığını açıklamak için son günü bekleyen diğer CHP'liler ise önceki gün Ankara İl Başkanlığı'na istifalarını sundu. CHP Ankara teşkilatının önünü açmak amacıyla istifa ettiğini duyuran Ankara İl Başkanı Necati Yılmaz'ın yanı sıra İl Sekreteri Nursel Ateş, İl Başkan yardımcılarından Ömer Ağa Kurt ve Birsen Temir, Çankaya İlçe Başkanı Mehmet Perçin ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri Oluş Kibar, Sahra Baydar, Etimesgut İlçe Başkanı Faruk Özdemir, Altındağ İlçe Başkanı Ozan Vural ve Sincan İlçe Başkanı Ömer Yılmaz istifa dilekçelerini teslim etti.

PARTİDE DEPREM ETKİSİ YARATTI
Miletvekili aday adayı olabilmek için son ana kadar kulis çalışması yürüten partililerden, olur alanlar görevlerinden bir bir istifa etti. CHP'de yaşanan istifa kuyruğu Başkent'teki il ve ilçe teşkilatlarını deprem etkisi yarattı. İstifa furyasının ardından il başkanı istifa etti, Yenimahalle ilçe yönetimi düşerken 4 ilçe de başkansız kaldı. Ankara'da genel seçimler öncesi boşalan kadrolara atanacak isimleri belirlemek için görüşmelere devam eden il ve ilçe yöneticileri Genel Merkez'in yolunu tuttu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de art arda gelen istifa furyası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN