Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuhuşun adresi masaj salonları

İl Halk Sağlığı yetkilileri, çoğu masaj salonu ve güzellik merkezinde fuhuş yapıldığını iddia etti

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Fuhuşun adresi masaj salonları
Başkent'te sayıları her geçen gün artan masaj salonu, sauna ve güzellik merkezlerinden çoğunun illegal bir biçimde fuhuş evi olarak çalıştırıldığı gündeme geldi. İl Halk Sağlığı yetkilileri, "Ankara'da genelevin 2012'de kapatılmasının ardından burada çalışan hayat kadınları evlere ve sertifikası kolay alınan masaj salonlarına yayıldı. Öyle adresler geliyor ki inanamıyoruz" şeklinde konuştu.

"RUHSAT BASİT VERİLİYOR"
Bazı salonlarda gizli kameralarla gelen müşterilerin fişlendiğini kaydeden Sağlık ve Doğal Terapiler Derneği Başkanı Nihat Ayçemin, "Fuhuş evi olarak işletilen salonların ruhsatı oldukça basit prosedürlerle veriliyor. Milli Eğitim'e bağlı bir kurumdan 520 saatlik belge alarak belediye tarafından işyeri açma ruhsatı veriliyor. Bunları çoğu belediye gelir kapısı olarak görüyor. Fakat denetim mekanizması ve şikayet mercii yok" şeklinde ifade etti.

VERMESİ KOLAY AMA ALMASI ZOR
Ruhsat iptalinin ise uzun süre aldığını söyleyen Nihat Ayçemin, "Herhangi bir sauna veya güzellik merkezinin ruhsatının iptal edilebilmesi için işyerinin bir yıl içerisinde fuhuştan 3 kez basılıp kapatma cezası alması gerekiyor. Ancak işletmeciler, işyerleri kapatılsa bile başka bir işletme ismiyle yeniden ruhsat alabiliyor. Polis de suç unsuru yoksa kapatamıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuhuşun adresi masaj salonları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN