Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayatı ilaçlara bağlı

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Hayatı ilaçlara bağlı

Gölcük depreminden sonra Ankara'ya yerleşen Tuncay Yetkin, kemik erimesi hastası olan 7 yaşındaki kardeşi için destek bekliyor

Henüz 3 yaşında kemik erimesi hastalığına yakalanan, şu an 7 yaşında olan Tuğba Yetkin İtalya'da yaşam mücadelesi veriyor. Türkiye'de çare bulunamayıp İtalya'ya gönderilen Tuğba'nın masraflarının yüzde 70'ini devlet karşıladı. Aile, masrafların yüzde 30'unu karşılayamadığı için Tuğba'nın tedavisi gerektiği şekilde ilerlemiyor.

YAŞAM MÜCADELESİ

Kardeşinin 3 yaşında aniden ateşli havale geçirdiğini ve o günden bu yana günden güne avuçları arasında eridiğini dile getiren Yetkin, "Kardeşim İtalya'da ölüm kalım mücadelesi veriyor. 45 günde bir olması gereken iğnesi var. İlacın sadece bir tanesi 1750 Euro. Benim gibi biri için bunu karşılamak imkansız. Hayırseverlerin desteğiyle şimdiye kadar EC-90 isimli ilacı karşıladık. Ancak Tuğba yine ilaçsız kaldı. Kardeşimin hayatı, 1.5 yıl daha bu ilaçlara bağlı" diye konuştu.

"BEN DE RAHATSIZIM"
Minik kardeşi Tuğba'nın sessiz çığlığını duyurmaya çalışan Ağabey Yetkin, "Benim de ilerleyen sağlık sorunlarım var. Hatta iş konusunda çok zorluk çekiyorum. Gölcük Depremi'nde enkaz altında kaldım ve 10 yıldır omuriliğimde meydana gelen kayma ile mücadele ediyorum. Ama önemli olan kardeşimin kurtulması" diyerek, yardım eli uzatması için hayırseverlere seslendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayatı ilaçlara bağlı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN