Her şey yeni senenin huzurlu geçmesi için

Giriş Tarihi: 31.12.2014
Her şey yeni senenin huzurlu geçmesi için

Yeni yıla huzur ve güven içerisinde girilebilmesi amacıyla Valilik ve emniyet her türlü tedbiri aldı

Valiliği, yeni yıla huzur ve güvenlik içerisinde girilebilmesi için İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü'ne 'üst düzey tedbir' talimatı verdi. Güvenlik güçleri bugünden itibaren sorumluluk bölgelerinde huzur planları uygulamaya koyacak. Emniyet-Asayiş tertip ve tedbirleri 2 Ocak sabahına kadar sürdürecek.

Ekiplerin sayısı artacak

Havaalanı, gar ve terminallerde yaya ve motorlu devriyeler ile şehir içi ve devlet karayolları üzerinde tertip edilecek trafik ekipleri veya timlerinin sayıları artırılacak. Aşırı hız, alkollü araç kullanımı, hatalı sollama, şerit ihlali, çalışma süresi ihlali gibi kazaların oluşumunda büyük rol oynayan davranışların denetimlerine ağırlık verilecektir.

Alkollü sürücüye 2014'te ceza yağdı

Apaydın, 2014'ün ilk 10 ayında 87 bin 578 alkollü sürücünün ehliyetine el konulduğunu anımsatarak, "Bu rakam 2013 yılının ilk 10 ayında 98 bin 969 olarak gerçekleşti. Alınan tedbirler sayesinde alkollü araç kullananlara uygulanan trafik cezalarında yüzde 13 oranında düşüş var. 2014'ün ilk 10 ayında trafikten men edilen araç sayısı ise 584 bin 676 oldu" diyerek vatandaşı uyardı.

Duraklar açık olacak
Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü de yılbaşı gecesi vatandaşların mağdur olmaması için ek seferler düzenlerek, geç saatlere kadar hizmet verecek. EGO otobüsleri en son seferlerine 1 Ocak saat 14.00'te Kızılay'dan hareket ederek başlayacak. Büyükşehir Belediyesi Zabıta, Fen İşleri, İtfaiye Daire Başkanlıkları, ASKİ ile diğer birimler de takviye ekiplerle, Başkentliler'in huzur ve güven içerisinde yeni yılı karşılamaları için kesintisiz çalışacak. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın taksi duraklarının 24 saat açık olacağını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şey yeni senenin huzurlu geçmesi için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN