Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mustafa Ceceli'den eğitime destek

Sanatçı Mustafa Ceceli, MEB'in hayata geçirdiği proje kapsamında Polis Amca Ortaokulu'nda kamu spotu çekti

Giriş Tarihi: 21.1.2015
Mustafa Ceceli'den eğitime destek
Sanatçı Mustafa Ceceli, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) hayata geçirdiği "İlköğretim Kurumlarına Devam Oranlarının Artırılması Projesi"ne destek için öğrencilerle bir araya gelerek kamu spotu çekti. Projenin kamuoyuna duyurulması ve kamu spotlarının çekimi amacıyla Polis Amca Ortaokulu'nda düzenlenen toplantıya, MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem Kurt, MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık ve şarkıcı Mustafa Ceceli katıldı.

"DEVAM İÇİN PROJE ÖNEMLİ"
Kurt, burada yaptığı konuşmada, ilköğretim kurumlarına devam oranlarının artırılması için kamu spotu çalışması için bir araya gelindiğini belirtti. Kamu spotunda kendilerine destek veren Ceceli'ye teşekkür eden Kurt, Ceceli'nin desteğiyle devam oranının artacağına inandığını söyledi. MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Kocabıyık ise ilköğretim kurumlarında devam oranlarının artırılmasını amaçladıklarını, çocukların okula ve eğitime düzenli şekilde devam etmeleri için projenin önemli olduğunu dile getirdi.

'ANKARA'DA DOĞUP BÜYÜDÜM'
Proje faaliyetlerinin 12 ilde sürdürüldüğünü belirten Funda Kocabıyık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın projenin paydaş olduğunu bildirdi. Kamu spotunda gönüllü olarak yer alan sanatçı Mustafa Ceceli, proje kapsamındaki birçok ilde konser verdiğini dile getirerek, oradaki çocukların bu tür etkinliklere nasıl özlemle baktığını ve katıldığını bildiğini söyledi. Kendisinin de 3 yaşında bir çocuğu olduğunu hatırlatan Ceceli, farkındalık oluşturmak için kamu spotunda ve böyle bir projenin içinde yer almaktan gurur duyduğunu ifade etti. Ankara'da doğup büyüdüğünü, Çinçin Mahallesi'nin nasıl bir yer olduğunu bildiğini anlatan Ceceli, burada yapılan başarılı çalışmaların önemini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mustafa Ceceli'den eğitime destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN