Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk adım atıldı

Büyükşehir Belediyesi 2 milyon TL'yi kulübün hesabına gönderdi

İlk adım atıldı
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek tarafından kulübe yapılacak 2 milyon TL'lik yardım paketi Ankaragücü'nün hesabına geçildi. Kulüpten yapılan resmi açıklamada, "Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından, kulübümüze söz verilen 2.000.000 TL maddi desteğin ödemesi bugün gerçekleştirilmiştir. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek'e teşekkür eder, desteklerinin artarak devam etmesini temenni ederiz" denildi. Ankaragücü Başkanı Mehmet Yiğiner, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yaptığı jestten büyük mutluluk duyduğunu belirterek, "Biz 500 bin TL beklerken, bir anda tüm para geldi. Gerçekten de büyük bir yardım oldu. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Verdiği sözü tutacağını biliyorduk" diye konuştu.

KURTULUŞUN İLK ADIMINI ATTIK
Yiğiner, düzlüğe çıkmak için en az 2-3 senenin gerektiğini belirterek, "Şu anda tek hedefimiz kulübü bulunduğu ligde tutmaktır. Transfer yasağını açma şansımız yok. Açsak da futbolcu alacak paramız yok. O nedenle kendi yetiştirdiğimiz evlatlarımızla yolumuza devam edeceğiz. Güzel günler çok yakın. Bunun ilk adımını da attık. En başından bu yana söylüyorum. Taraftarlarımız biraz sabırlı olsun. Süper Lig'e çıkacağız" diye konuştu.

DAHA ÇOK 'UMUT' YETİŞTİRİRİZ
Umut Nayır'ın Osmanlıspor'a transferi ile ilgili konuşan Başkan Yiğiner, "Kendisi çok sevdiğimiz, kulübüne bağlı ve yetenekli bir oyuncuydu. Birçok takımın transfer listesindeydi ama Osmanlıspor'a nasip oldu. 750 bin TL gibi iyi bir rakama sattık. Belediyeden gelen para ile birlikte kulübün kasasına 2 milyon 750 bin TL girdi. Kendisine hizmetleri için teşekkür ediyoruz. Taraftarlarımız biraz tedirgin olmuş. Olmasınlar. Umut'u 4 sene önce biz bu kulüpte oynattık. Altyapımızda daha çok 'Umut' var. Yeter ki bize ve çocuklarımıza inansınlar. Bu transfer diğer çocukların da ufkunu açtı. Onlar, bu kulübün kendileri için ne kadar büyük bir fırsat olduğunu daha iyi anladı. Ayrıca Umut'tan gelen para yine yeni Umut'lar için harcanacak. Bir Umut, en az 5 yeni yıldız kazandıracak. Profesyonel düşünmek gerekiyor.

DESTEK ARTACAK
SABAH Ankara'nın ulaştığı bir önemli detay da Melih Gökçek'in yardımlarının artarak devam edeceği yönünde. Aradaki buzların erimeye başlaması üzerine parayı gönderen Gökçek'in Ankaragücü'ne yardımlarının devam edeceği öğrenildi. Ayrıca Gökçek'in STK'lar ve bazı işadamlarıyla görüşüp, kulübe kaynak aktarılmasına aracılık edeceği de belirtildi.

BİR KISMI BORÇLAR İÇİN DAĞITILACAK
Geçtiğimiz hafta bazı yabancı oyuncularla anşalarak FIFA borçlarını yeniden yapılandıran Mehmet Yiğiner, Büyükşehir Belediyesi'nden gelen paranın bir kısmını futbolcuların maç başı alacakları ile kulüp personelinin aylardır ödenmeyen maaşları için kullanacak. Uzun süredir ödeme yapamadıklarını belirten Yiğiner, "Gelen para bizi biraz olsun rahatlattı. 10 milyon TL civarında bir borcumuz kaldı. Bunu taksitlerle ödemeye devam edeceğiz. Belediye ve Umut'un transferinden gelen parayı idareli kullanacağız. Biz de üzerine yeni kaynaklar bulup tüm borçlarımızı temizlemek istiyoruz" açıklamasını yaptı.

BİR GÖRÜŞ

ÜNAL TURAKOĞLU: Her şeyin bir bedeli var...
Şimdi herkes yüklenecek Mehmet Yİğiner'e... Hem basından hem de taraftarlardan, "Umut satılır mı?" ve "Hani kimseye satmayacaktınız" tarzı eleştiriler yağmur gibi yağacak. Ama olaylara başka bir açıdan bakmayı öğrenmemiz gerekiyor. Melih Gökçek ile aradaki buzlar Mehmet Yiğiner sayesinde yavaş yavaş erimeye başladı. Hatta Gökçek, 500 bin TL beklerken 2 milyon TL'nin tamamını yolladı. Bu Mehmet Yiğiner ve ekibinin büyük bir başarısı oldu. Ama her şeyin bir bedeli olacak tabi. Ortada genç ve geleceği parlak bir yıldız adayı var. Osmanlıspor tarafından da izleniyordu. Bu bir fırsat oldu. Her zaman Yiğiner mi rica edecek bu kez de Gökçek bir rica da bulunup, "Bu çocuğu Osmanlıspor'a verin. Parası neyse versinler" dedi. Sonuçta roller değişti. Mehmet Başkan ricayı kıramadı. Bence bu duruma kızılmamalı. Hem Umut Nayır için iyi oldu hem de kulüp için. O çocuktan gelecek parayla altyapıdan daha çok Umut çıkaracaktır bu kulüp. Ayrıca "Umut gidince takım bitecek" demek bu kulüpte oynayan diğer çocuklara da haksızlık olmaz mı?

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk adım atıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN