Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlk modernizasyon üssü Güvercinlik basına açıldı

Türkiye'nin askeri helikopter ve bazı hava araçlarının bakım, onarım ve yenilenmesi işlemlerini gerçekleştiren Güvercinlik'teki 5'inci Ana Bakım Merkez Komutanlığı yerleşkesi basına tanıtıldı

Giriş Tarihi: 1.2.2015
İlk modernizasyon üssü Güvercinlik basına açıldı
Güvercinlik'teki 5'inci Ana Bakım Merkez Komutanlığı kapılarını açtı. Yerleşkede, TSK ve kamu kuruluşlarının hava araçları, sabit ve döner kanatlı insansız hava araçları ile 104 sivil hava kuruluşunun araçlarına hizmet veriliyor. Askeri fabrikada, helikopter ve sabit kanatlı hava araçlarının tamamen yenilenmesi, boyanması, yeni teknik ve donanım, yazılım işlemleri, her türlü ekipmanları, test, modifikasyon, modernizasyon yapılıyor. Kırıma uğramış, kaza geçirmiş hava araçları orijinal haline dönüştürülüyor.

ATAK'A LAZER FÜZE

Değişik hava araçlarını kullanan 13 pilotun test sürüşünden sonra araçlar kurumlara teslim ediliyor. Merkezde, ilk uçuşlu testler esnasında hedefi tam isabetle vurarak başarılı olan ve Atak helikopterinde kullanılması hedeflenen ROKETSAN projesi, lazer güdümlü füze de basın mensuplarına sinevizyon ile gösterildi.

40 HELİKOPTER YENİLENİYOR
Polatlı'da 1948'de kurulan merkez, 1962'de Güvercinlik yerleşkesine taşındı. Kurumda, deniz ve hava kuvvetleri, jandarma ile Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli atamalı olarak görev yapıyor. Personele yenilenen teknolojiyle ilgili devamlı eğitimler verilen yerleşkede, 3 bin 437 kişi çalışıyor. İlk yerli seri montaj helikopterin üretildiği fabrikada, yılda 40 helikopter yenileştiriliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlk modernizasyon üssü Güvercinlik basına açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN