Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Deprem simülasyon cihazına büyük ilgi

Securitex Eurasia Fuarı'na kurulan deprem simülasyon kapsülü, ilgi odağı oldu. Ziyaretçiler kapsüle girerek deprem anını birebir yaşadı

Giriş Tarihi: 2.2.2015
Deprem simülasyon cihazına büyük ilgi
'da açılan Securitex Eurasia fuarını ziyaret edenler, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) özel simülasyon kapsülüne girerek deprem anını birebir yaşadı. Afet Acil Eğitim Merkezi Arama Kurtarma Teknisyeni Onur Şeker, AFAD Afete Hazır İş Güvenliği' kampanyası kapsamında kimya fabrikasında uygulanan afet simülasyon uygulaması hakkında bilgi vererek, simülasyonun "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında iş güvenliği alanında kullanıldığını söyledi.

BEYİN DALGALARI OKUNUYOR

Fuar da bir diğer dikkat çeken ürün de beyin dalgalarını okuyarak beyne giden komutları yönlendirebilen cihaz oldu. Cihaz sayesinde beyne giden komutlar yönlendirilerek istenmeyen davranışlar kontrol edilebilir hale geliyor. Cihaz hakkında bilgi veren Biyofizik Uzmanı Dr. Kerem Dündar, "Beyin elektrik üretir bütün fonksiyonlarını bununla halleder. Artık bir takım cihazlar ile biz onu görebiliyoruz, online olarak yerlerini tespit ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Deprem simülasyon cihazına büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN