Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suriyeli mültecilere 3 milyonluk yardım

AK Parti İl Başkanlığı'nın başlattığı yardım kampanyası ile Başkent'te yaşayan Suriyeli mültecilere de 3 milyon TL'lik yardım yapılacak

Giriş Tarihi: 6.2.2015
Suriyeli mültecilere 3 milyonluk yardım
Ak Parti İl Başkanlığı, "Bu Çaresizliğe Dur De" sloganıyla Suriyeli mülteciler için yardım kampanyası başlattı. Sosyal İşler Başkanlığı tarafından koordine edilen kampanya şimdiye kadar yapılanların en büyüğü olacak. 100 TIR yardımın hedeflendiği kampanya Ankara'daki 35 bin mülteciye de umut olacak. Suriyeli vatandaşların büyük bir sıkıntının ve zulmün içinde olduğunu ve Türkiye'nin yardım elini güney komşusundan hiç eksik etmediğini hatırlatan İl Başkanı Nedim Yamalı kampanyanın detaylarını aktardı.

EN BÜYÜK KAMPANYA

Yamalı, Suriye'deki olayın büyüklüğünün ve zulmün uzun süreceğinin anlaşılması üzerine parti teşkilatı ve iş adamlarının duyarlı hale getirdiğinin altını çizen Yamalı, "Bu inanç ise yardım kampanyalarının daha büyük boyutlara taşımasına vesile oldu. Ankara olarak en büyük yardım kampanyasına imza atmak istiyoruz. Başlatılan kampanya hem Ankara'daki 35 bin Suriyeli kardeşimize hem Kahramanmaraş'taki mültecilere hem de Suriye'de yaşam mücadelesi veren sınır ötesindeki ihtiyaç sahibi insanlara yönelik bir proje" diye konuştu.

BİR AY SÜRECEK

100 TIR'lık yardım kampanyasını hayata geçireceklerini belirten Yamalı, "Kızılay ile işbirliği yaparak sınır dışına, sınırın sıfır noktasına bu yardımlar ulaştırılacak. Şu ana kadar kampanyanın yüzde 40 taahhüdünü almış durumdayız. Bir ay içerisinde bitirip Suriye'ye ulaştıracağız" şeklinde konuştu.

AVM'LERE STANT AÇILIYOR
Suriye'ye gönderilecek malzemeler içinde battaniye, elektrikli ısıtıcı, soba, her türlü kullanılmamış giysi, ayakkabı, hijyenik malzemeler, çocuk bezi, oyuncaklar ve birkaç tip gıda maddeleri gibi yardımlar olacak. Mobil bir ekmek fırını da tasarlanacak. Yamalı, kampanyanın, Ankara'daki mültecilere yapılacak yardım maliyetinin 3 milyon TL, toplam maliyetin ise 18 milyon TL olduğunu ifade etti. Yamalı, yardım toplama merkezlerinde, parti binalarında ve AVM'lerde de stantlar açılacağını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Suriyeli mültecilere 3 milyonluk yardım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN