Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Uyuşturucuya karşı mücadele

Giriş Tarihi: 10.2.2015
Uyuşturucuya karşı mücadele

Keçiören Belediyesi, uyuşturucu ile mücadelede yol haritasını belirledi. İlk defa bir belediye bünyesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü kuruldu

Günümüz gençliğini tehdit eden uyuşturucuya karşı mücadele başlatıldı. Keçiören Belediyesi, son zamanlarda artan bonzai ve uyuşturucu madde kullanımına karşı toplumun duyarlılığını artırmak, gençleri madde bağımlılığından uzak tutarak spora yönlendirmek amacıyla Türkiye'de bir ilki gerçekleştirerek bünyesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü'nü kurdu.

BÜYÜK BİR TEHLİKE

Belediye Başkanı Mustafa Ak, müdürlüğün faaliyetleri ve ilçe idari yönetimleriyle koordinasyon çalışmaları hakkında SABAH 'ya açıklamalarda bulundu. Liselerde, uyuşturucu ve son dönemlerde ise bonzai kullanımının büyük bir tehlike haline geldiğini vurgulayan Ak, "Bu mesele ülkemizin kanayan yarası haline geldi. Gençlere sahip çıkmak için belediye bünyesinde Gençlik ve Spor Müdürlüğü kurduk" diye konuştu.
SPORA YÖNLENDİRME

Gençlerin yetenekleri doğrultusunda spora yönlendirildiğini anlatan Ak, şöyle konuştu: "Müdürlüğün asıl amacı belediye ile spor kulüpleri ve idari yöneticiler arasındaki işbirliği ve koordinasyon hizmetlerini sağlamak, gençliğe yönelik eğitici, yönlendirici hizmetleri ve her türlü zararlı madde ile mücadele faaliyetlerini yürütmek. Çeşitli spor alanlarında okul ligleri, yüzme kursları gibi faaliyetler düzenleyerek başarılı gençleri Balum Spor'a yönlendiriyoruz."

"TEYAKKUZ HALİNDEYİZ"
Belediyenin tüm imkanlarının seferber edildiğini ifade eden Mustafa Ak, "Park ve bahçelerimizdeki bekçilerimiz aracılığı ile parklarda, mesire alanlarında görülen ve iyi durumda olmayan çocukları hemen gerekli birime bildiriyoruz. Zabıta Müdürlüğümüz ise bölgede suç işlenmeye elverişli metruk binalarla ilgili tespitler yapıyor, Fen işleri Müdürlüğümüz de buraların yıkım işlerini gerçekleştiriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uyuşturucuya karşı mücadele
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN