Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beypazarı çocuk zabıtaya emanet

Giriş Tarihi: 15.2.2015
Beypazarı çocuk zabıtaya emanet

Beypazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde göreve başlayan "Çocuk Zabıtalar" resmi yetkilere sahip olacak. Esnafı denetleyerek gerek görürse ceza kesecek

Beypazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü faaliyete geçirdiği yeni uygulama ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirdi. İlköğretim çağındaki çocuklardan oluşturulan zabıta teşkilatı benzer uygulamalardan farklı olarak zabıta yönetmeliğine uygun olarak resmi görev yapacak. Denetleme ve cezai işlem uygulama yetkisine de sahip olan minik zabıtalar, okul kantinlerinde, mahalle bakkallarında denetim yapabilecek. Park ve bahçelerdeki kamu mallarının korunması konusunda büyüklerinden edindikleri bilgileri arkadaşlarıyla paylaşarak toplumsal bilincin gelişimine katkı sağlayacaklar.

"GELECEĞİ İŞLİYORUZ"
Minik zabıtaları makamında ağırlayan Beypazarı Belediye Başkanı Tuncer Kaplan, "Belediye başkanı seçildiğim ilk günden beri çocuklarımızın her faaliyetin içinde bulunmasına gayret ettik. Bizler sosyal belediyeciliği çok önemsiyoruz. Çocuklarımız bizim geleceğimiz, onlar için yapacağımız her faaliyetle geleceğimizi nakış nakış işleyerek toplum bilincini geliştirmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yaptığımız bu çalışma ile çocuklarımız hem belediye ile kaynaşacak, zabıtalık mesleğini sevecek, zabıta müdürlüğümüzün denetimlerine katılarak bilgi edinecek ve bu bilgileri arkadaşlarıyla paylaşacaklar" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beypazarı çocuk zabıtaya emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN