Cenaze günü dansa tepki

Vahşice katledilen Özgecan Aslan'ın ölümünü sözde protesto eden CHP'li Aylin Nazlıaka, dans ederek baltayı taşa vurdu

Giriş Tarihi: 18.2.2015
Cenaze günü dansa tepki
Mersin'de cinayete kurban giden Çağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü öğrencisi 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın öldüğü gün dans eden CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya tepkiler çığ gibi büyüyor. Nazlıaka'ya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Biliyorsan Fatiha oku bilmiyorsan rahmet dile" diyerek tepki gösterirken Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ise, "Özür dilemelisin" dedi. Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, cinayete kurban giden Özgecan'ın isminin Ankara'da bir park ve caddede yaşatılacağını belirtti.

ÖLDÜĞÜ GÜN DANS ETTİ
Mersin'in Tarsus İlçesi'nde kendisine tecavüz etmek isteyen kişiye direnince vahşice öldürülen Özgecan Aslan cinayetinin ardından tüm Türkiye yasa boğuldu. Siyasetçisinden futbolcusuna kadar her kesimden insanın tepkilerini dile getirdiği kan donduran olayın yaşandığı gün CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın ölümü dans ve şarkılarla protesto etmesi gündeme oturdu.

BİLİYORSAN FATİHA OKU

Nazlıaka'nın Özgecan'ın hayatını kaybettiği gün Ankara sokaklarında dans etmesine en büyük tepkiyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gösterdi. Erdoğan konuşmasında Nazlıaka'ya, "Hunharca katledilen Özgecanımızın öldüğü gün dans ediyorlar. Ya sen biliyorsan bir Fatiha oku, bilmiyorsan rahmet dile. Ölüm karşısında, acı karşısında dans etmek nedir bizim kültürümüzde. Belli, tabi ateş düştüğü yeri yakar" diyerek tepki gösterdi.

ADI ANKARA'DA YAŞATILACAK
Sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden konu ile ilgili açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Taziyenin bir şekli var Aylin. Ya öğreneceksin ya öğreteceğiz. Öyle dansla bu iş olmaz. Özür dile özür" dedi. Gökçek ayrıca mart ayında toplanacak Büyükşehir Meclisi'nde cinayete kurban giden Özgecan Aslan'ın adının Ankara'daki bir park ve caddeye verileceğini söyledi.

'YAPTIĞI CHP'YE YAKIŞMADI'
CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın, Özgecan'ın ölümünün ardından yaptığı danslı protesto sosyal medyada da tepki gördü. Öte yandan Nazlıaka'ya destek verenler de oldu. Kimileri de Nazlıaka'nın yaptığı eylemin CHP'ye yakışmadığını ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cenaze günü dansa tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN