Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan B. ATALAY: Pisagor'un eşek denklemi ve Özgecan!

Giriş Tarihi: 20.2.2015
Pisagor teoremi bir başka deyişle eşek davası bir dik üçgende hipotenüs üzerine kurulan kare alanının, dik kenarlar üzerine kurulan karelerin alanları toplamına eşit olduğunu kanıtlayan teoremdir.
Bu bilgileri internetten bulabilirsiniz. Ama Özgecan'ın nasıl geri getirileceğini, anne ve babasının acısının nasıl dindirileceğini ve dahi, O'nun katliamının ardından anıran eşekleri nasıl susturacağınızı bulamazsınız!
Ehli insaf ve ehli vicdan sahipleri olarak, bu acıyı nasıl ifade edeceğimizi bile bilmiyoruz. Ama acının asıl failleri, "Bütün suç hükümetin, bir an önce defolup gitsinler…" diye anırmaktan beri kalmıyorlar.
Siz suçun faillerine en ağır cezayı verin, yarın bir vicdansız oy avcısı siyasi parti gelip af vaat etsin, meclis onaylasın kader mahkûmları da ailelerine kavuşsun! Bu zamana kadar hep böyle olmadı mı?
Rahşan
affından bir hafta sonra evimin de çok yakınlarında salınan bir sapık 7 yaşındaki bir kız çocuğuna tecavüz etmişti ama unutuldu!
Bunların yüzüne tükürün diye çok yazıyorum, arkadaşlarım, bunlar milleti sapkınlığa sen de lama gibi tükürmeye sevk ediyorsun diye takılıyorlar, keşke benim dediklerim olsa da Özgecanlar ölmese! Eskiden Dallas'a, Flamingo Yolu'na ve Brezilya pembe dizilerine laf ederdik, bizim yerli ve Müslüman (!) dizileri Dallas'ın yedi ceddine rahmet okutuyor. Kim kiminle evli, kimin çocuğu kimden, kim kimi götürüyor, kim kiminle yatıyor belli değil. Neticeleri de önümüzde.
Hasan Pulur'un yıllar önce yazdığı gibi, "Herşeyin aslı sizde, (Bizde) sureti de elinizde, gerisi hikâye". Asıl tufan acının ve matemin bir daha olmaması için nelerin yapılması gerektiği hususuna kafa yormak olması gerekirken, amacı bağcıyı dövmek olan keskin muhalifler tarafında kopuyor!
Sanatçıyım diye ortalıkta dolaşan, soytarılıktan arta kalan zamanlarında sanatçılık yapan ve sözde muhafazakâr olduğunu söyleyen insanların hezeyanlarını da öğrendik.
Mini etekli kızlara bu tür girişimlerin tahrik sebebi taşıdığını açıkça söylüyorlar.
Devlet tarafında söylenen sözler de öyle çarpıtıldı ki, zekâmızla alay edercesine. Çağdaş, demokrat ve özgürlük yanlısı, ışığı yangın zannedip söndürmeye koşan, çakma itfaiyeci ve çakma aydınlarımızın halleri içler acısı. Bütün suçun iktidar partisinde olduğu tezviratını günlerdir bütün yayın organlarından izliyoruz. Muhalefet partileri de aynı paralelde tezvirat yapıyorlar. Ha paralel deyince aklıma geldi, müzmin paralel yayın organlarının tamamında aynı tezviratı görmek mümkün.
Gerçekleri çarpıtırken Pisagor teoremindeki gibi, saklandığınız ideolojilerin arkasında kulaklarınız eşeğe benziyor da oradan aklıma geldi!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan B. ATALAY: Pisagor'un eşek denklemi ve Özgecan!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN