Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Paralel'in kaçak AVM'sine mühür

Paralel Örgüte finans kaynağı sağlamak için yapılan Sincan AVM inşaatını belediye mühürledi

Paralel'in kaçak AVM'sine mühür
Paralel Örgüte rant sağlamak için yapılan Sincan Alışveriş Merkezi inşaatı mühürlendi. Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği'nin külliye yapma vaadiyle yıktığı Sincan İmam Hatip Lisesi, Kur'an kursu ve caminin yerinde yükselen AVM inşaatı, projeye aykırılık nedeniyle Sincan Belediyesi tarafından mühürlendi. Paralel Örgüte aktarılacak trilyonluk rant egellendi.

4 Ayrı Noktaya Mühür

Sabah 'nın Paralel AVM inşaatıyla ilgili haberleri üzerine Sincanlılar belediyeye yüzlerce şikayette bulundu. Vatandaşların tepkileri üzerine harekete geçen Sincan Belediyesi ekipleri, Paralel AVM inşaatında incelemeler yaptı. İncelemelerin sonunda Sincan Alışveriş Merkezi inşaatında projeye aykırı birçok bölüm bulunduğu belirlendi. AVM'deki 4 ayrı noktaya mühür vuruldu.

Satış ofisi de mühürlendi
Sincan AVM'de ilk mühür satış ofisine vuruldu. Plan ve mevzuata aykırı olarak imal edilen satış ofisi mühürlendi. Ayrıca yapımı hızla devam eden AVM inşaatındaki taşıyıcı kolonlar, merdiven boşluğu ve trabzanlar da projeye aykırı imal edildiği için mühürlendi. Paralel AVM'de incelemelerine devam eden ekipler son olarak bodrum katına mühür vurdu. Sincan Belediyesi ekiplerinin yaptığı denetimler sonucunda proje ve mevzuata aykırı noktalara mühür vurularak Paralel AVM'de yapılan hukuksuzluğa "dur" denildi.

Külliye sözü vermişlerdi
Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği, 2008 yılında ilçenin tek imam hatip lisesinin bulunduğu araziyi belediyeden külliye yapma sözü vererek 2 milyon TL'ye satın almış, yapılacak iş yerlerinden elde edilecek gelir karşılığında aynı arazi üzerinde bulunan imam hatip lisesi, cami ve Kur'an kursunu da yeniden inşa etmeyi taahhüt etmişti. Cami, Kur'an kursu ve imam hatip lisesini yıkan "Hizmet Derneği"nin, külliye yerine AVM inşa etmeye başlaması Sincan'da büyük tepkilere neden olmuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel'in kaçak AVM'sine mühür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN