Yurtları da kaçak çıktı

Giriş Tarihi: 24.2.2015
Yurtları da kaçak çıktı

Paralel Örgüt'ün Başkentteki 3 öğrenci yurdu mühürlendi. Büyükşehir yurt sahiplerine 1 milyon 200 bin TL ceza kesti

Paralel Örgüt'e yakınlığı ile bilinen Turgut Özal Üniversitesi, Atlantik ve Gülbahçe Eğitim Kurumları tarafından 'nın çeşitli bölgelerinde inşa edilen 3 yurda kaçak yapılaşmalar nedeniyle 1 milyon 200 bin TL para cezası kesildi. Turgut Özal Üniversitesi, Atlantik ve Gülbahçe Eğitim Kurumları, para cezalarına itiraz ederek Büyükşehir Belediyesi aleyhinde dava açarken, belediye 3 yurda da mühür vurdu.

ÜNİVERSİTEDEN SONRA YURTLAR
Fethullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen işadamı Akın İpek'in Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu İpek Üniversitesi kampusunun büyük bölümünün kaçak olduğu, daha önce SABAH Ankara tarafından gündeme getirilmişti. Şimdi de Turgut Özal Üniversitesi, Atlantik ve Gülbahçe Eğitim Kurumları'na ait, Başkentin çeşitli yerlerinde yükselen yurtlara kaçak yapılaşma nedeniyle para cezası kesildiği ortaya çıktı. Ankara'nın en lüks semti Çukurambar'da Atlantik Eğitim Kurumları tarafından yapılan 25 katlı öğrenci yurdunda denetlemeler yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri binadaki kaçak yapılaşmalar nedeniyle kuruma 840 bin TL para cezası kesti. Turgut Özal Üniversitesi tarafından Altındağ'da, Gülbahçe Eğitim Kurumları tarafından Pursaklar'da yapımı tamamlanmak üzere olan diğer iki yurtta da denetim yapan Büyükşehir Belediyesi, projeye aykırı yapılaşmalar nedeniyle iki kuruma yaklaşık 500 bin TL para cezası keserek binaları mühürledi.

İTİRAZ EDEREK DAVA AÇTILAR
Büyükşehir Belediyesi 3 binayı da mühürleyerek çalışmaları durdururken Turgut Özal Üniversitesi, Atlantik ve Gülbahçe Eğitim Kurumları cezalara itiraz ederek belediye aleyhinde dava açtı. 3 yurt ile ilgili hukuki süreçler sürerken Atlantik Eğitim Kurumu'nun Çukurambar'daki yurdu, gayri resmi olarak çalıştırıldığı için Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da mühürlenmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtları da kaçak çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN