İvedik'te yaralar sarılıyor

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, İvedik OSB'de beş işçinin yaralandığı patlamanın ardından esnafa geçmiş olsun dileklerini iletti. Özdebir, "Can kaybı yaşanmaması büyük şans" dedi

Giriş Tarihi: 25.2.2015
İvedik'te yaralar sarılıyor
İvedik'te bir LPG otogaz dönüşüm servisinde meydana gelen patlamanın ardından yaralanan 5 işçinin hayati tehlikesinin olmaması bölge esnafını da sevindirdi. Esnafa geçmiş olsun ziyaretinde bulunan Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, can kaybının olmamasına vurgu yaparak, "Maddi zarar yerine gelir ama sağlık kaybolunca bulunmaz. Hayati tehlikesi olan yaralının olmaması bizleri sevindirdi" dedi.

ERKEN MÜDEAHALE FACİAYI ÖNLEDİ
İvedik OSB yetkililerinden bilgi alıp olayı yerinde inceleyen ASO Başkanı Özdebir, "Edindiğim bilgiye göre iş yeri sahiplerinde ve çalışan işçilerinde yanıklar varmış. İlk önce onların sağlığı önemli. Yaralılar Yenimahalle Devlet Hastanesi ve Dışkapı Hastanesi yanık ünitesine sevk edilerek anında müdahale sağlanmış. Arkadaşlarımız itfaiye ve sağlık ekiplerinin erken müdahalesinin faciayı önlediğini belirtti" diye konuştu. Patlamanın yaşandığı yerin sanayi bölgesi olması nedeniyle büyük panik yaşandığını ifade eden Resul Deştiler, "Patlama olan işletmenin bitişiğindeki dükkanın sahibiyim. Pastane işi yapıyoruz. Saat 19.15'te dükkanımın arka taraftaki imalathanede çalışıyorduk. Büyük bir patlama oldu kendimizi zor dışarıya attık. Hemen alevler yükseldi. 10 tane art arda patlama oldu. Bizim işletmemizde büyük maddi hasar var çok şükür yaralanan yok" dedi.

"UYARALIM DERKEN PATLADI"
Patlamanın gerçekleştiği LPG montaj servisinin yanında bulunan iş yeri sahibi Ali Tekin ise "Önce yoğun bir gaz kokusu duyduk, kendi dükkanımızı kontrol ettik ama bizden kaynaklı sıkıntı olmadığını gördük. Sonra gaz detektörümüz öttü komşudan geldiğini anladık. Onları uyaralım derken patlama oldu" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İvedik'te yaralar sarılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN