Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mamak'ta çocuk dostu projelere büyük pay

Giriş Tarihi: 26.2.2015
Mamak'ta çocuk dostu projelere büyük pay

Mamak Belediyesi, çocuk dostu bir ilçe meydana getirmek için Çocuk Müzesi, sokağı, tiyatrosu gibi pek çok projeye imza attı

Mamak Belediyesi binlerce çocuğa doğrudan ya da dolaylı olarak ulaştırdığı hizmetlerini üniversitelerden de aldığı akademik destekle, çok daha profesyonel hale getiriyor. Türkiye'de ilk defa yapılan Çocuk Müzesi, çocuk dostu sokağı, bilgi evleri, çocuk tiyatrosu, çocuklara yönelik kurslar ve şölenlerin dışında, Mamak Belediyesi UNICEF'le de işbirliği yapıyor.

"KLASİĞİN DIŞINA ÇIKIYORUZ"
Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Geleceğimiz olan çocuklarımıza yönelik her alanda çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bizler klasik belediyecilik anlayışının dışına çıkarak çocuklarımıza yönelik çok boyutlu çalışmalara imza attık. Her geçen yıl Mamak'ı tam bir çocuk dostu şehir haline getirmek üzere çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor" dedi.

DOĞUMLA BAŞLIYOR
Mamak Belediyesi çocuklara yönelik hizmetlerine doğumla birlikte başlıyor. Hoş Geldin Bebek kampanyasıyla Mamak'ta dünyaya gelen bebekler ve aileleri ziyaret edilerek çeşitli hediyeler veriliyor. Ankara Üniversitesi işbirliğinde Türkiye'de ilk defa yapılan Çocuk Müzesi'nde ise sona gelindi. Çocuk Dostu Sokak da tamamlanarak hizmete sunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mamak'ta çocuk dostu projelere büyük pay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN