Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıllı evlerde IQ tavan yaptı

Elektrikli ev aletlerini, açık unutulan ocağın gazını ve suyu uzaktan tek tuşla kontrol etmek akıllı evlerde mümkün

Giriş Tarihi: 28.2.2015
Akıllı evlerde IQ tavan yaptı
Markalı konut projelerinin ayrıcalıklarından olan akıllı ev sistemleri, teknolojideki gelişmelere paralel her geçen gün kendini yenilerken, sağladığı konfor ve güvenlikle lüksten çok ihtiyaç olmaya başladı. Başkent'in gelişim aksı olan batı girişinde, modern mimarisiyle dikkatleri çeken Azel Kule de akıllı ev sistemlerinin tüm kolaylıklarını müşterilerine sunan projeler arasında yer alıyor.

ALTYAPISI HAZIR HALDE

Teknolojiyi, yaşam biçimi haline getirmeyi amaçladıkları Azel Kule'de yeni nesil akıllı ev sisteminin öncü kuruluşlarından Aypro'nun ürünlerni kullandıklarını bildiren Proje koordinatörü Hüseyin Toğay, "Azel Kule'de kullanılan akıllı ev sistemi, gündelik hayatı tek bir konsol ile yönetmek üzerine kurulu. Altyapısı hazır halde müşterilerimize sunduğumuz, opsiyonel olarak istedikleri gibi geliştirebilecekleri akıllı ev sistemi, bir evde bulunabilecek tüm elektronik cihazlarla uyum içinde çalışıyor" dedi.

ENERJİ TASARRUFU SAĞLIYOR

Toğay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Görüntülü diyafon, kameralı güvenlik, alarm, enerji tasarrufu gibi bina kontrol sistemlerinin yanı sıra aydınlatmalar, perde ve panjurlar, iklimlendirme sistemi, TV, DVD, uydu alıcısı, müzik sistemi ve diğer tüm ev aletlerini tek dokunuşla kontrol etmek mümkün. Hem ekonomiyle hem de doğayla barışık bir sistem. Hareket sensörü sayesinde gereksiz ışıklar sönüyor. Mevsimsel olarak kendini ayarlayabilen sistem, perde ve panjurları açıp kapatarak gereksiz ısı kaybını önlüyor. Böylelikle ısıdan ve elektrikten tasarruf edilmiş oluyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı evlerde IQ tavan yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN