Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osman BEKAR: O tokatı ataman yeseydi!

Giriş Tarihi: 1.3.2015
Bir süredir basketbol camiası Ergin Ataman'ın attığı tokat ile meşgul. Herkes bir şeyler söyledi, herkes bir şeyler yazdı.
Savunmalar yapıldı, suçlamalar yapıldı.
Sular durulmuş gibi görünüyor ama aslında temelinden tartışılması gereken bir durum bu.
Bir kısım böylesine zorlu bir maçta Ataman'ın genç oyuncusuna süre vermesinin yağlı ilmeği kendi eliyle boynuna geçirmek olduğundan güvenip sahaya aldığı oyuncusuna attığı tokadı normal karşılıyor, bir kısım ise bunun ne olursa olsun kabul edilebilir bir şey olmadığını söylüyor. Ben de bu hareketin ne olursa olsun yapılmaması gerektiği kanaatindeyim. Bunun sayısızca sebebi var. İlk sebeplerden biri de Ataman'ın milli takım hocası olması. Milli Takım gibi bir noktada bulunan bir hocanın her şeye rağmen sinirlerine hakim olması, genç bir oyuncuyu kazanabilecek donanıma sahip olması gerekiyor. Ataman'ı davranışında haklı bulanlara buradan şunu soruyorum. Olaya tersten bakalım. Böylesine büyük bir camiada genç oyuncuyu oyuna almak risk ise aynı risk Ataman'ın kendisi için de var. Galatasaray camiası şampiyon olamazsa Ataman'ı sezon sonunda döverek cezalandırırsa ne olur.
Çünkü risk faktörü ile şiddet olaylarını değerlendirirsek bu tür sonuçlar da çıkar ortaya. Savunma yapamayan, serbest atışı kaçıran, golü kaçıran, penaltıyı tribünlere vuran gençlere davranış biçimimiz bu mu olmalı? Onları kazanmalı mı yoksa anlık mutluluklar için hem sporcunun hem de takımın geleceğini tehlikeye mi atmalı. Ataman bu hareketinde yüzde 100 hatalıdır. Ancak bu Ataman bu hatasını da telafi edecek kadar tecrübeli bir hocadır. En azından inancım o yüzden.
Özellikle gençlerin sporda kazanılması, milli takımlara kulüp takımlarına ileride daha faydalı olabilmeleri için daha sabırlı olmalıyız. Sonuçta bu olay sadece tokat yiyen Göktürk'ü değil onun nezdinde tüm gençleri etkiler. Belki başka bir terde başka bir genç şut atarken eli titrer.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osman BEKAR: O tokatı ataman yeseydi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN