Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Monica Molina başkenti ısıttı

Sahnedeki performansı ve etkileyici sesiyle 'yı ısıtan Monica Molina Başkentte sıcak yaz rüzgarları estirdi

Monica Molina başkenti ısıttı
'da Altus Kültür Sanat'ın katkılarıyla Latin müziğin ünlü sesi Monica Molina rüzgarı esti. "En İyi Latin Müziği Şarkıcısı" dalında pek çok kez Grammy ödülüne aday gösterilen sanatçı Ankaralı sanatseverlere MEB Şura Salonu'nda muhteşem bir konser verdi. Sanatçı sahnede içten tavırları ve doğallığı ile izleyicinin beğenisini kazanırken Ankara'yı müziği ile sarıp sarmaladı. Doğallığı ve gerçek sanatçı kişiliği ile sahnede devleşen Molina, "Aynı dili konuşmuyoruz ama tüm dillerin, milliyetlerin üstünde size sunabileceğim uluslararası bir dil olan müziğim var. Anlatmak istediklerim müziğimde ve şarkılarımda…" dedi.

Hoşgeldiniz Türkiye' ye. Ankara'ya ilk gelişiniz değil mi?
Evet Ankara'ya ilk kez geldim ama ülkenize ilk gelişim değil birçok kez İstanbul'a geldim hatta bir klibimi de İstanbul'da çektim. Ayrıca 'Autoretrodo' (Kendi Portrem) albümümün kapağında İstanbul fotoğraflarını kullandık. Türkiye'yi çok seviyorum. Fotoğrafları kullanmak benim Türk insanına olan borcumdu.

Türkiye'de neleri seviyorsunuz?
Türkiye'ye geldiğimde hemen hemen her şey beni mutlu ediyor. Yemekler, insanlar, İstanbul. Yemekleriniz çok lezzetli. Baklavayı çok seviyorum. İnsanlarınız çok sıcak kanlı ve içten. Kendimi evimde, İspanya'da gibi hissediyorum. İstanbul büyülü bir şehir. İstanbul'da olmak bana mutluluk veriyor. Ayrıca insanınız pratik zekalı bu da siz Türkleri farklı kılan özelliklerden.

ANKARA'YA TEKRAR GELMEYİ ÇOK İSTERİM


Şarkılarınız neleri anlatıyor?
Şarkılarım insana ait duyguları şiirsel bir şekilde anlatıyorlar. Aşk, hüzün, ayrılık, coşku vb. Bütün bu duygular naif ve Akdeniz tınısıyla insanları etkiliyor ve duygulara bir kimlik oluşturuyor.

Ankara'yı ve Ankara seyircisini nasıl buldunuz?
Ankara'yı çok fazla gezme fırsatı bulamadım. Bildiğiniz gibi konser programım çok yoğundu. Ama Ankara seyircisi harika. Sanata ve sanatçıya saygılı... İçten ve coşkulu... Tekrar Ankara'ya gelmeyi çok isterim.

8 ÇOCUKLU BİR EVDE DOĞDUM

Müziğe nasıl başladınız? Biraz kendinizden bahseder misiniz?
Ben sekiz çoçuklu bir ailenin yedinci çoçuğuyum. Babam aktör ve şarkıcı ve aktör Antonio Molina. Babamız kardeşlerim ve beni hayatımız boyunca çok etkiledi. Ailemizin ilham kaynağı oldu. Ben ve kardeşlerim Angela Molina, Paula Molina, Miguel Molina hepimiz babamızın izinden giderek kendi kariyerlerimizi oyunculuk ve müzik üzerine kurduk. İlk abümümü 1999 yılında yaptım. Latin Grammy ödüllerinde en iyi şarkıcı ödülünü alarak müzik kariyerime devam ettim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Monica Molina başkenti ısıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN