Zabıtada Karabudak dönemi

Giriş Tarihi: 3.3.2015
Zabıtada Karabudak dönemi

Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, 'Güveniniz İçin Çalışıyoruz' sloganıyla yola çıktıklarını belirtti. Yeni başkan başkentte yapılacak yenilikleri SABAH 'ya anlattı

Büyükşehir Belediyesi'nin çiçeği burnunda Zabıta Daire Başkanı Abdurrahman Karabudak, ilk ve en önemli icraatının, hizmet kalitesini artırma amacıyla başkentteki 25 Zabıta Müdürlüğü'nü tek çatı altında toplamak olduğunu söyledi.

AYNI ÇATI ALTINDA

Kente daha iyi hizmet vermek amacıyla ' Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ile İlçe Belediyeler Zabıta Müdürlükleri ve Amirlikleri Koordinasyon Kurulu' kurduklarını ifade eden Karabudak "25 zabıta müdürünü hizmet çatısı altında toplayan, birliği sağlayan bir projeye Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Melih Gökçek' in Ankara'ya hizmet noktasında daha verimli olacağı talimatıyla imza attık. Bu proje ekip ruhunu doğurarak hizmetlerimizin de kalitesini artıracak. Koordinasyon kurulunu resmi statüye bağlayarak burada oluşturulan 4 komisyonla birlikte hızlıca çalışmalarımıza başladık. Kent Yaşam, Eğitim Rehberlik, Mevzuat ve Hukuk, Çevre Komisyonlarında İlçe Zabıta Müdürlüklerine görevler verdik. Ve bu komisyonlar kendi içinde toplantılara başladı. Toplantılarda alınan kararlar önce kurula sonrada Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclis'ine sunuluyor ve çıkan bu karaların sahada daha güçlü bir şekilde uygulanması sağlanıyor. Daha önce birçok büyükşehir belediyesinde denenmesine rağmen bir türlü birlik sağlanamayan bir çalışmanın Ankara olarak öncüsü olduk" diye konuştu.

İŞİMİZ CEZA KESMEK DEĞİL
Yeni döneme 'Güveniniz İçin Çalışıyoruz' sloganıyla başladıklarını da ifade eden Abdurrahman Karabudak sözlerini şöyle sürdürdü: "Felsefemiz önce insan, yani insana değer ve önem vermekten geçer. Personelim ile büyük bir takımız ve her birimiz dönen büyük bir çarkın dişlileriyiz, birimiz olmazsa hiçbirimiz olmaz ve çark dönmez düşüncesine sahibiz. Bir diğer nokta da zabıtanın görevi sadece insanları denetlemek ya da onlara ceza kesmek değildir. Bilinçli toplum üretmek için çalışmak yeni dönem prensibimiz olacaktır." Başkentte nüfus yoğunluğunun fazla olmasından dolayı, kayıt dışı seyyar satıcılık faaliyetinde bulunan ve dilencilik yapanların yodğunluğuna da dikkat çeken Karabudak "Bu yönde aralıksız yaptığımız denetim ve çalışmalarla vatandaşın huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmelerini sağlıyoruz. Sağlamaya da kararlı bir şekilde devam edeceğiz. Bu iki boyutta da çaplı çalışmalara önem vereceğiz. Ayrıca toplu ulaşımın önemli olduğunu da unutmamak lazım o yüzden ulaşım denetlemelerine de ağırlık verdik. Bu noktada da kurumlar arası diyolağa da önem vererek Trafik Şube gibi birimler ile çalışmalara başladık. Amacımız Türkiye'nin başkenti Ankara'yı daha yaşanılabilir bir hale getirmek" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıtada Karabudak dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN