Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ayhan B. ATALAY: Milli stratejik konsept

Giriş Tarihi: 4.3.2015
Boğaza dördüncü geçit, ikinci tüp tünel ve PKK'nın silahsızlanma haberlerinin bütün toplumda tebessüm ve mutluluk olarak algılanması gerekirdi. Maalesef ve maatteessüf bazı kesimlerde kara haber gibi algılandı!
Dünya şehri dediğiniz İstanbul'un bağlantısı sadece 4 şeritli iki caddeden ibaret, iki adet köprü. Rivayet muhtelif ama 30 yılda 35 bin insan ve yaklaşık 1 trilyon dolar Güneydoğu'da kaybedildi, 35 bin annenin arşa ulaşan feryadı yani!
Batılı ülkeler gibi kuruluş evresinde milli stratejik konsept çerçevesinde bir yapılanmamız olsaydı, muhtemelen böyle karanlık tablolarımız olmayacaktı.
Beş yıllık kalkınma planlarıyla uyutulan ülkemiz, şimdilerde 10 yıllık ve hatta 50 yıllık planlarla yeniden yapılanıyor. 2023 yılında kendi ürettiğimiz savaş ve yolcu uçağımızı, helikopterimizi, füze savunma sistemlerimizi, tankımızı, topumuzu, savaş ve uçak gemimizi, nükleer santralimizi kullanıyor olacağız. Dünyanın en büyük ve işlevsel 2. havalimanı, yine dünyada eşi olmayan üç katlı tüp geçiş tünelinin ve bütün bunlardan da önemlisi kardeşliğin ve mutluluğun sahibi olacağız! 90 yıl sonra akıllara gelip tasarlanan milli stratejik konsept dediğimiz bu. Yenidünya düzeninde edilgen değil etken bir Türkiye, yeni başkanlık rejimi, dünyanın en büyük ekonomilerinden biri olma yolunda benim vatanım ve bu mutluluğu yaşayacak ve hak etmiş vatandaşlarımı hayal edince çok mutlu oluyorum!
İkinci boğaz çalışmasının yanında ben muhalefet olsam, Karadeniz ile Akdeniz'i de birbirine bağlayalım, Anadolu Boğazı yapalım derdim. Nerde o kafa! Bizim içerideki bozguncular, kıl ve tüyle uğraşırken, olmadık meseleleri abartırken çocukken dinlediğim, "Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde, kalbur saman içinde develer tellal, pireler berber iken, ben babamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken…!" masal gibi dinleyecek sonraki kuşaklar!
"Aptallarla tartışma, görenler aranızdaki farkı anlamayabilir!" diyen sözün güzelliği tam da bunlara göre.
Bir araya gelebilsek, öğretilmiş yanlışlıklarımızdan, şartlı reflekslerimizden kurtulabilsek, bu cennet vatan için neler yapabiliriz üzerine kafa yorsak, eminim bu ülkenin üstüne bir kat çıkar, altını kiraya verip, üstünde geliriyle güle oynaya geçiniriz, hep beraber, mutlu ve mesut!
Yine aynı güzel sözler manzumesinden,
"Küçük kafalar kişileri, orta kafalar olayları, büyük kafalar ise fikirleri konuşurlar!" Bugünkü siyasileri bu sözün mihenk taşına sürtün, bakalım kaç ayardalar.
Bence demokrasi rejiminin altın suyuna batırılmış demir parçasından başka hiçbir şey değiller! Sadece görüntüleri parlak!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan B. ATALAY: Milli stratejik konsept
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN