Paralel AVM için suç duyurusu

Projeye aykırı olduğu için mühür vurulan Paralel AVM 'de çalışmaların devam etmesi üzerine savcılığa suç duyurusu yapıldı

Giriş Tarihi: 6.3.2015
Paralel AVM için suç duyurusu
Paralel'in mühürlü AVM'si hakkında Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Kültür Değerlerimizi Yaşatma ve Eğitime Hizmet Derneği tarafından Sincan İmam Hatip Lisesi, Kur'an kursu ve camisinin yıkılarak yerine inşa edilen Sincan Alışveriş ve Kültür Merkezi inşaatı projeye aykırılık nedeniyle Sincan Belediyesi tarafından mühürlendi. Mühürlenen alışveriş merkezinde inşaat faaliyetlerinin devam etmesi üzerine belediye yetkilileri, Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.Belediye ekipleri Paralel AVM inşaatında yaptığı incelemelerde projeye aykırı birçok bölüm bulunduğu belirleyerek AVM'deki 4 ayrı noktaya mühür vurdu. Sincan AVM ve Kültür Merkezi yönetimi mühürleri kırarak inşaat faaliyetlerine devam etti. Bunun üzerine harekete geçen Sincan Belediyesi, mühürlerin kırılarak hukuksuz bir şekilde inşaata devam edildiğini belgeleyerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Mağduriyet engellensin
Öte yandan Sincan Alışveriş ve Kültür Merkezi'nin mühürlenmesinin ardından belediye yetkilileri Sincan Tapu Kadastro Müdürlüğü'ne bir yazı göndererek vatandaşların konuyla ilgili bilgilendirilmesini istedi. İş yeri satışlarında alıcı ve satıcının mağdur edilmesinin önüne geçmek isteyen Sincan Belediyesi, Tapu Müdürlüğü'nü gönderdiği yazıda "Sincan Alışveriş ve Kültür Merkezi'nin projeye aykırı inşa edildiği için mühürlendiği" bilgisinin alıcı ve satıcıya söylenmesini istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel AVM için suç duyurusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN