Tepekule'ye anten engeli

Görüntü kirliliği oluşturan antenler taşınamadığı için, 200 gecekondunun yıkıldığı Şentepe'ye prestij katacak Tepekule projesine devam edilemiyor

Giriş Tarihi: 7.3.2015
Tepekule'ye anten engeli
Yenimahalle Belediyesi tarafından 'ya hakim bir noktada bulunan Şentepe'ye yapılması planlanan ve 1. etabı tamamlanan Tepekule projesi anten engeline takıldı. Kıran Dağı'nda antenler için gösterilen alanda çalışmaların tamamlanamaması nedeniyle projenin ihalesi gerçekleştirilemedi. Tepekule'nin Şentepe'ye prestij katacağını ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Kıran Dağı'ndaki çalışmalar bitmediği için ya da bürokratik nedenlerle taşınması gereken TV vericileri vaktinde taşınmadığı için projede aksaklık yaşadık" dedi.

KUŞBAKIŞI ANKARA MANZARASI
Antenler bölgesi olarak bilinen Şentepe'den kenti kuşbakışı izleme imkanı sunacak Tepekule projesinin yöresel dükkanlar, sanat atölyeleri, spor ve yeşil alanlarını kapsayan 1. etap çalışması tamamlandı. Ancak ocak ayı içerisinde yapılması planlanan 2. etap ihalesi bölgedeki antenlerin bir kısmının hala taşınamaması nedeniyle yapılamadı.

İHALESİ BU AY İÇİNDE YAPILACAK
Tepekule projesinin kesinlikle tamamlanacağını ifade eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Kıran Dağı'na taşınacak olan TV vericilerinin sahiplerinin çoğu ile de sözleşme yapmıştık. Ancak Kıran Dağı'ndaki çalışmalar bitmediği için ya da bürokratik nedenlerle taşınması gereken TV vericileri vaktinde taşınmadığı için projede aksaklık yaşadık. Ama eninde sonunda oradaki projemizi hayata geçireceğiz. Bu nedenle yer kaydırması yaparak projeyi yeniden yapıyoruz. Bu ay içinde de ihalesini yapacağız. O zamana kadar da TV vericilerinin kalkmasını hedefliyoruz. Bu proje bizim için hayati önemde" diye konuştu.

KENTİN YENİ SEMBOLÜ OLACAK
Bölgede yürütülen kentsel dönüşüm çalışmaları ve Büyükşehir Belediyesi'nin hayata geçirdiği toplu taşımada ilk kez uygulanan teleferik projesi ile değer kazanan Şentepe'de yapılması düşünülen Tepekule kentin yeni sembollerinden biri olacak. Proje için 200 gecekondunun yıkıldığı bölgede Tepekule'nin tamamlanması ile Ankara kuşbakışı olarak izlenebilecek. Ankara için yeni bir turistik alan olacak proje Şentepe'ye prestij katacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tepekule'ye anten engeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN