Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başka kentler tanıtılıyor ama Ankaralılar kentini tanımıyor

Giriş Tarihi: 16.3.2015
Başka kentler tanıtılıyor ama Ankaralılar kentini tanımıyor

Fahri turizm gözlemcisi Orhan Kalkan, AKM'deki "tanıtım günleri" ile birçok ilin tanıtıldığını ancak Ankaralıların kentini tanımadığını söyledi

AKM' de düzenlenen tanıtım günlerinin hep ilgi çektiğini ifade eden Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler eski Genel Müdürü, fahri turizm gözlemcisi Orhan Kalkan, "Tanıtım günlerine fırsat buldukça giderim. Mesela Erzurum Tanıtım Günleri'nde Erzurum'un simgesi olan Çifte Minareleri ve Palandöken Kayak Merkezi maketleri gerçekten çok güzel dekore edilmişti. Yine Kars, Ardahan, Iğdır illerinin tanıtım günlerinde ise Kars'ın Kalesi, Sarıkamış'ın Kayak Merkezi, Dünya Mirası Ani Antik Kenti tüm kültürel ve tarihi zenginlikleri sanki Ankara'ya taşınmıştı" dedi.

"ÖNCE İÇ TURİZM"
7.si düzenlenen Ege Tanıtım Günleri'nin de başarılı olduğunu dile getiren Kalkan, "Zengin bir tarihi ve kültürel mirasa sahip olan Ege Efes, Didim Karun Hazineleri, Afrodisyas, Bergama gibi antik kentleri, doğa harikası sahilleri, dünyaca meşhur Pamukkale Travertenleri maketlerle yine başkentte sergilendi. Bu sayede değişik illerimizin eşsiz tarihi ve kültürel değerlerinin tanıtılmasına, öğrenmesine, korunarak yaşatılmasına başkent olarak öncülük edildi. Fakat Ankara turizmine gelecek olursak, başkentin büyük bir potansiyeli var ama Ankaralılar daha başkenti yeterince tanımıyor. Biz birbirimizi, kendimizi yeteri kadar tanımıyoruz ki bir Fransız'a, Alman'a, İngiliz'e nasıl tanıtalım " diye konuştu. Kalkan iç turizm olmadan dış turizmin olamayacağını da vurguladı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başka kentler tanıtılıyor ama Ankaralılar kentini tanımıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN