'Sorunların çözümü başkanlıkla mümkün'

AGSD Yönetim Kurulu Başkanı Canip Karakuş, parlamenter sistemde çözülemeyen sorunların başkanlıkla ortadan kalkabileceğini söyledi

Giriş Tarihi: 19.3.2015
'Sorunların çözümü başkanlıkla mümkün'
Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Canip Karakuş, basına yaptığı yazılı açıklama ile siyasetin en önemli gündem maddelerinden başkanlık sistemiyle ilgili görüşlerini belirterek "Parlamenter sistemde çözülemeyen, mevcut sorunları çözecekse başkanlık sistemini destekliyoruz" dedi. Türkiye'nin son 13 yıl içerisinde siyasi, ekonomik ve sosyal alanda büyük ilerlemeler gösterdiğini ifade eden Başkan Karakuş, "Demokratik bir şekilde mevcut sorunların çözülerek, 2023, 2053 ve 2071 vizyonları kapsamında belirlenen hedeflere, daha hızlı ve emin adımlarla ilerlemek adına, başkanlık sistemini destekliyorum" dedi.

'TÜRKİYE ARTIK DAHA HI ZLI"
AGSD Başkanı Karakuş, 13 yıldır süren kalkınma ve gelişmenin daha demokratik, daha hızlı ve daha emin adımlarla ilerlemesi adına gündeme getirilen, başkanlık sistemi modelinin, Türkiye'deki istikrar ortamının devam etmesine katkı sağlayacağını da düşündüğünü sözlerine ekledi. Karakuş, "Türk geleneklerine de yabancı olmayan ve dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde de uygulanan başkanlık sistemi Türkiye'nin önünü açacaktır. Dünyada çok ciddi değişimler yaşanırken, Türkiye'nin de kendisine yeni vizyonlar belirlemesi gerekmektedir. Türkiye'deki siyasetin üzerindeki vesayetleri bitiren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın, daha müreffeh bir Türkiye için tartışmaya açtığı başkanlık sistemini destekliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sorunların çözümü başkanlıkla mümkün'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN