Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nevruz için üst düzey önlem

Nevruz Bayramı yarın başkentte de coşkuyla kutlanacak. Kolej Meydanı ve yürüyüş gerçekleşecek caddeler trafiğe kapalı olacak. Yaklaşık 3 bin polis görev yapacak

Nevruz için üst düzey önlem
Kente giriş ve çıkışlarda şüpheli araçlar üzerinde uygulama yapacak olan polis, kutlamalar esnasında da provokasyonlara karşı önlem alacak. Çözüm sürecinin önemli aşamalara getirildiği döneme denk gelen nevruz kutlamaları başkentte de coşkuyla kutlanacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Barış ve huzurun habercisi olmasını canı gönülden arzu ediyorum" dediği nevruz kutlamalarında polisi huzur ortamını sağlayabilmek için 3 bin personeli ile görev başında olacak.

KOLEJ MEYDANI TRAFİĞE KAPALI

Başkent Ankara'da baharın habercisi nevruz kutlamaları 22 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek. Pazar sabahı saat 10.00'da Toros Sokak'ta toplanmaya başlayacak olan binlerce kişi Sıhhiye Köprüsü üzerinden Kolej Meydanı'na kadar yürüyecek. Yürüyüş ve kutlamalar esnasında Celal Bayar Bulvarı, Tandoğan varyantı ile Kurtuluş Kavşağı zaman zaman trafiğe kapatılacak. Adnan Saygun Caddesi, Aksu Caddesi, Ziya Gökalp Caddesi, Süleyman Sırrı Sokak girişi, Yenişehir Pazar Yeri karşısında bulunan kavşak ile Kolej Meydanı miting süresince araç trafiğine kapatılacak. Ankara'daki nevruz kutlamaları saat 17.00 itibari ile son bulacak. Yürüyüşün ve kutlamaların yapılacağı noktalarda polis geniş güvenlik önlemleri alacak. Şüpheli şahıslar ve provokatörlere karşı özel önlemler alarak bu kişileri alanlardan uzaklaştıracak. Kutlamalar öncesi ve sonrasında tüm gün görev başında olacak olan polis ekipleri kutlamaların huzur ortamında geçmesini sağlayacak.

GİRİŞ ÇIKIŞLAR DENETLENECEK
Kutlama alanlarının yanı sıra Ankara polisi kent giriş ve çıkışlarında önlemlerini arttıracak. Belli noktalarda şüpheli araçlar üzerinde uygulamalar yaparak güvenliği sağlayacak.

BARIŞA UZANAN MİNİK ELLER
Altındağ Gülpınar İlköğretim Okulu öğrencileri "Değerler Eğitimi" kapsamında "Barış" konulu etkinlik düzenledi. Şölen havasında gerçekleşen etkinlikte öğrenciler, balonlara dileklerini yazarak gökyüzüne uçurdu. 400 balonun havaya bırakıldığı etkinlikte minik yüreklerin barış coşkusu görülmeye değerdi. Etkinliğinin amacının gelecekte çocuklara daha barışçıl bir dünya, daha yeşil bir doğa, daha iyi arkadaşlıklar bırakmak olarak açıklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevruz için üst düzey önlem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN