Kalkınma Ajansı ile Muharip Gaziler Derneği'nden işbirliği

Ankara'daki gazi ve yakınlarının anılarını yaşatmak amacıyla Kalkınma Ajansı ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği arasında protokol imza

Giriş Tarihi: 21.3.2015
Kalkınma Ajansı ile Muharip Gaziler Derneği'nden işbirliği
Ankara Kalkınma Ajansı ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği arasında işbirliği protokolü imzalandı. İstiklal, Çanakkale, Kore savaşları ve Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan gaziler ve yakınlarının anılarının yaşatılmasına katkı sağlamayı amaçlayan protokolü Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Arif Şayık ile Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Tandoğan imzaladı. Törende konuşan Dernek Başkanı Tandoğan, vatan ve bayrak uğruna şehit düşen ve gazi olan kahramanların özel insanlar olduğunu söyledi.

"BORCUMUZU ÖDEYEMEYİZ"
Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Şayık ise imzalanan protokolden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Türkiye, bu vatan uğrunda hayatını hiç düşünmeden feda eden şehitlerimize ve düşmanla göğüs göğüse çarpışarak bu memleketi bizlere hediye eden gazilerimize minnettardır. Ne yapsak onlara olan borcumuzu ödeyemeyiz" dedi. Protokol kapsamında savaşlara katılmış eski askerlere yönelik moral ve motivasyon verecek etkinlikler düzenlenmesi kararlaştırıldı. Protokol imzalandıktan sonra dernek bünyesinde oluşturulan müze gezilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalkınma Ajansı ile Muharip Gaziler Derneği'nden işbirliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN