Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Daha genç, pürüzsüz ve lekesiz bir cilt için...

Fraksiyonel karbondioksit lazer ile, yaş, sigara, güneş, doğum gibi faktörler ile esneklik, canlılık ve rengini kaybeden yüze eski formu veriliyor. 15- 20 dakikalık bir işlemle cilt lekelerden kurtuluyor

Giriş Tarihi: 22.3.2015
Daha genç, pürüzsüz ve lekesiz bir cilt için...
Son yıllardaki teknolojik gelişmeler sayesinde ameliyata gerek kalmadan yılların oluşturduğu yaşlanma belirtilerinin ciltten silinmesi, kırışıklıkların ve lekelerin başarıyla yok edilmesi mümkün olabiliyor. Fraksiyonel karbondioksit lazer ile yüz gençleştirme yöntemi, tek seansta ince kırışıklıkların tamamen kaybolmasını, güneş ve yaşlılık lekelerinin silinmesini ve sivilcelerin bıraktığı kötü izlerin ortadan kaldırılmasını sağlıyor. Memorial Ankara Hastanesi Plastik ve Estetik Cerrahi Bölümü'nden Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu, fraksiyonel karbondioksit lazer uygulamaları hakkında bilgi verdi:

KUSURLARI KISA SÜREDE SİLİYOR

Peeling ve zımpara benzeri geleneksel yüz gençleştirme yöntemlerinde ciltte kontrollü ancak belirgin bir yara oluşturulur ve sonrasında iyileşme süreci belirli bir zaman alır. Fraksiyonel karbondioksit lazerin en büyük avantajlardan biri, kısa sürede iyileşme sağlaması, iyileşirken de ciltteki leke, gözenek gibi kusurları da silmesidir. Mikro düzeydeki lazer girişleri sayesinde cilt altı dokudaki kollojen, hyaluronik asit, elastin gibi destek yapıların yapımı artırılmaktadır. Çevre derin dokudan gelen yeni hücre akımı ile daha genç, diri, parlak, pürüzsüz, kırışıksız ve lekesiz bir cilt elde etmek mümkün.

İŞLEM 20 DAKİKA SÜRÜYOR
Yaş, sigara, güneş, doğum gibi faktörler ile esneklik, canlılık ve rengini kaybeden yüze eski formunu vermek, gereksiz lekelerden kurtarmak için fraksiyonel karbondioksit lazer ile 15-20 dakika süren bir işlem yeterlidir. Ağrısız fraksiyonel karbondioksit lazer uygulaması için lokal anestezik içeren kremler yeterli oluyor. Çoğu zaman tek uygulama ile istenilen sonuç alınabilmektedir. Uygulama sonrası 5-7 gün güneşten korunma ve sonrasında düzenli güneş koruma kremi tavsiye ediliyor.

FRAKSİYONEL KARBONDİOKSİT LAZERİN ETKİLİ OLDUĞU ALANLAR
Yüz gençleştirme ve ince kırışıklıklarda u Göz kenarı kaz ayakları ve gözaltı morluklarında ve torbalanmalarında
Boyun ve dekolte bölgesi kırışıklıkları u Yüzde sivilce izleri, çukurlargözenekler
Hamilelik, güneş ve yaşa bağlı lekeler u Ameliyat izleri, yara izleri u Karın ve bacaktaki çatlakların tedavisinde güvenle kullanılabilmektedir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Daha genç, pürüzsüz ve lekesiz bir cilt için...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN