Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahalleye dadanan hırsızlara isyan ettiler

Artan hırsızlık olaylarına isyan eden Batıkent Uğur Mumcu Mahallesi sakinleri bir araya gelerek duyarlılık çağrısı yaptı

Giriş Tarihi: 24.3.2015
Mahalleye dadanan hırsızlara isyan ettiler
Son günlerde mahallelerinde artan hırsızlık olayları nedeniyle çileden çıkan Uğur Mumcu Mahallesi sakinleri, yetkililere seslerini duyurabilmek için mahalle muhtarlığı önünde basın açıklaması yaptı. Mahalle Muhtarı Cennet Yağmur, yaşanan olayların dozunun arttığını, bu sebeple de mahalle sakinleri ile birlikte harekete geçme ihtiyacı hissettiklerini belirtti. Muhtarlık önünde yapılan basın açıklamasında Yağmur şunları söyledi: "Bir gece operasyonu ile araçlarımızın bütün uzuvları sökülüyor kimse duymuyor, polis parmak izi bulamıyor. Ardından soruşturma yılan hikayesine dönüyor ve hırsızlık evlerimize sıçrıyor. Gece gündüz fark etmiyor, evde olduğumuz ya da olmadığımız bir zaman diliminde evimize hoyratça girip emeğimizi bir anda boşa çıkarıyorlar. Bizim burada toplanma sebebimiz şudur ki, biz bu mahallenin sahibiyiz. Etrafımızda olup bitene gören gözler, duyan kulaklar ile bakalım istiyoruz. Hırsızlık vakalarında olayın sonrasında duyduğumuz cümle şudur, 'bir ses duydum ama o anda bakamadım.' Bir ses duyduysak bakalım, yabancı ve şüpheli gördüysek 155'i arayalım. Gelmiyorlar, geç geliyorlar, ilgilenmiyorlar gibi birçok gerekçemiz olabilir ama biz yine de duyarlılığımızı yitirmeyelim."

'Valimiz sağ olsun yakından ilgilendi'
Bu meselenin 'nın sorunu olduğunu, sadece mahallelerine özgü bir durum olmadığını ifade eden Yağmur, "Daha önce de sentetik madde kullanımı, satışı noktasında duyduğum kaygılarımı Ankara Valimize mail ile yazmıştım. Valimiz sağ olsun meseleyle yakından ilgilendi. Ankara polis teşkilatının ne kadar birimi varsa muhtarlığa geldiler görüştük. İnşallah hırsızlığı önleme noktasında da aynı hassasiyet gösterilir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahalleye dadanan hırsızlara isyan ettiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN